پایان نامه ویندوز 2003 سرور

مشخص نشده 68 KB 26623 82
مشخص نشده مشخص نشده مهندسی کامپیوتر
قیمت قبل:۶۴,۴۰۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۲۹,۶۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • فصل اول : معرفی ویندوز سِرور 2003

  ویندوز سرور 2003 نسبت به ویندوز 2000 گام بزرگی به جلو محسوب می‌شود. برای مدیران شبکه‌های ویندوز NT هم این نگارش جدید سیستم‌عامل مایکروسافت آن قدر ابزار و کنترل‌های مدیریتی زیادی را به ارمغان آورده است که آنها را از ادامه کار با NT منصرف می‌کند.

  ویرایش‌های ویندوز سرور 2003

  * ویندوز سرور 2003 ویرایش standard

  * ویندوز سرور 2003 ویرایش enterprise (نگارش‌های 32 و 64 بیتی)

  * ویندوز سرور 2003 ویرایشdatacenter

  * ویندوز سرور 2003 ویرایشweb server

  ویرایش standard

  ویرایش standard ویندوز سرور 2003 برای اغلب شبکه‌ها مناسب است. این ویرایش، چندپردازشی متقارن (SMP) چهارراهه و 4 گیگابابت RAM را پشتیبانی می‌کند. از ویرایش استاندارد می‌توان برای میزبانی network load balancing (ولی نه cluster services) و terminal server استفاده کرد.

  ویرایش enterprise

  ویرایش enterprise چنان طراحی شده است که همه نیازهای شرکت‌هایی با هر اندازه را برآورده می‌سازد. این ویرایش SMP هشت‌راهه، 32 گیگابایت RAM در نگارش سی و دو بیتی، 64 گیگابایت RAM در نگارش 64 بیتی، و همچنین خوشه‌بندی سرویس‌دهنده‌ها تا هشت گره را پشتیبانی می‌کند.

  ویرایش enterprise جایگزین ویرایش advanced server ویندوز 2000 شده است.

  ویرایش datacenter

  ویرایش datacenter که قدرتمندترین ویندوز به شمار می‌آید در نگارش سی و دو بیتی، SMPی 32 راهه و در نگارش 64 بیتی، SMPی 64 راهه را پشتیبانی می‌کند. این ویرایش در نگارش سی و دو بیتی 64 بیتی 512 گیگابایت RAM را پشتیبانی می‌کند.

  ویرایش web

  این محصول جدید ویندوز برای ایجاد و راه‌اندازی سایت وب ساخته شده است. این ویرایش شامل IIS نگارش 6/0 و اجزای دیگری است که امکان میزبانی برنامه‌ها و صفحات وب و سرویس‌های وب XML را فراهم می‌کنند. از ویرایش web نمی‌توان برای راه‌اندازی مزرعۀ سرویس‌دهندۀ وب که به خوشه‌بندی نیاز دارد استفاده کرد، و در آن نمی‌توان هیچ گونه سرویس مدیریت شبکه مثل اکتیودایرکتوری، سرویس‌های DNS ، یا سرویس‌های DHCP را نصب نمود.

  خدمات نصب راه دور (RIS) در سِرور

  قبلاً RIS فقط برای نگارش‌های سرویس‌گیرنده / ایستگاه کاری ویندوز موجود بود، اما اکنون توابع جدید NET RIS را در همه نگارش‌های ویندوز سرور 2003 غیر از datacenter می‌توان به کار گرفت.

  Remote desktop در ابتدا در ویندوز 2000 معرفی شد.

  نرم‌افزار سرویس‌گیرنده (با نام Remote Desktop Connection) در ویندوز XP (عضو سرویس‌گیرندۀ خانوادۀ ویندوز سرور 2003) قرار داده شده است. برای نگارش‌های ویندوز پیش از XP ، می‌توان نرم‌افزار سمت سرویس‌گیرنده را از سی‌دی ویندوز سرور 2003 ، یا از یک نقطه اشتراکی شبکه که حاوی فایل‌های نصب ویندوز سرور 2003 باشد نصب نمود.

  فقط با چند کلیک ماوس می‌توان سرویس‌دهنده را برای دستیابی راه دور پیکربندی کرد. همۀ سرویس‌دهنده‌های ویندوز سرور 2003 یک گروه محلی به نام Remote Desktop Users Group دارند، که می‌توان به آن کاربر اضافه کرد و امنیت آن را پیکربندی نمود.

  Remote Assistance

  کسانی که در کار کمک‌رسانی به کاربران هستند می‌دانند که معمولا بهترین راه کمک کردن به یک کاربر، رفتن به سراغ ایستگاه کاری اوست. گاهی مشکل آن قدر پیچیده است که نمی‌توان راه‌حل را برای کاربر تشریح کرد، و گاهی کاربر به کمک‌رسانی دقیقی نیاز دارد که اگر بخواهیم صبر کنیم تا او خودش منو یا کادر مکالمه‌های مربوطه را پیدا کند مدت‌ها وقت می‌برد. Remote Assistance امکان کار بر روی کامپیوتر کاربر از راه دور، بدون این که میز خود را ترک کند را فراهم می‌سازد. Remote Assistance کار خود را به این روش‌ها انجام می‌دهد:

  * کمک‌خواهی یک کاربر مبتدی از یک کاربر باتجربه.

  *کمک‌رسانی کاربر باتجربه به کاربر مبتدی، بدون این که کاربر مبتدی تقاضای کمک کرده باشد.

  استفاده از Remote Assistance در صورتی ممکن است که:

  * روی کامپیوترها ویندوز سرور 2003 یا ویندوز XP در حال اجرا باشد.

  * کامپیوترها از طریق یک LAN یا اینترنت به هم وصل شده باشند.

  تقاضای کمک

  کاربر کامپیوتری که ویندوز سرور 2003 یا ویندوز XP روی آن در حال اجراست می‌تواند از کاربر دیگری که پشت کامپیوتر ویندوز 2000 یا ویندوز XP نشسته است تقاضای کمک کند. تقاضاهای Remote Assistance به صورت پیش‌فرض در ویندوز XP فعال هستند، بنابراین کاربر ویندوز XP می‌تواند از هر کاربر باتجربه‌ای که پشت کامپیوتر ویندوز سرور 2003 یا ویندوز XP نشسته است تقاضای کمک کند. اما در کامپیوترهای ویندوز سرور 2003 باید ویژگی Remote Assistance را فعال نمود تا بتوان تقاضای کمک کرد.

  کمک‌رسانی بدون دعوت

  کاربر مجبور نیست برای تقاضای کمک این همه مراحل را در GUI طی کند؛ او می‌تواند با تلفن (یا راحت‌تر از آن، با صدای بلند) از جایگاه کمک‌رسانی تقاضای کمک کند. در این صورت فرد پشتیبان می‌تواند با استفاده از ویژگی Remote Assistance مستقیماً به کامپیوتر کاربر وصل شود. در واقع حتی اگر تقاضای کمک (از طریق پُست الکترونیکی یا به صورت شفاهی) هم صورت نگرفته باشد فرد پشتیبان می‌تواند با استفاده از این ویژگی اتصال مستقیم به کامپیوتر وصل شود. اما از آنجا که دستیابی به یک کامپیوتر دیگر، بالقوه خطرآفرین است، اگر این ویژگی با یک سیاست گروه فعال نشده باشد، فرایند با شکست مواجه می‌شود.

  فصل دوم : نصب و روش‌های آن

  مدل‌های نصب

  ویندوز سرور 2003 را در شرایط بسیار مختلفی می‌توان نصب کرد. از نصب یک کپی از سیستم‌عامل بر روی کامپیوتری با یک درایو سخت پارتیشن‌بندی نشدۀ نو گرفته تا ارتقای یک نگارش قبلی یک سیستم‌عامل ویندوز.

  ارتقا

  با ارتقای درجا، تنظیمات فعلی، از جمله اَکانت کاربران و گروه‌ها، پروفایل‌ها، درایوهای اشتراکی، سرویس‌ها و جوازها حفظ می‌شوند. فایل‌ها و برنامه‌های نصب شده بر روی سیستم، از جمله تنظیمات رجیستری، آیکون‌های میز کار و پوشه‌ها نیز حفظ می‌شوند، اما این بدان معنی نیست که این برنامه‌ها الزاماً با ویندوز سرور 2003 سازگارند.

  نصب کامل

  در نصب کامل، هیچ چیزی، از جمله تنظیمات رجیستری، سرویس‌ها، پوشه‌ها و فایل‌های غیرمربوط، از سیستم‌عامل قبلی باقی نمی‌ماند. نصب کامل تضمین می‌کند که همه کامپیوترهای ویندوز سرور 2003 در خط پایۀ خاصی قرار می‌گیرند.

  Winnt.exe در مقابل Winnt32.exe

  Winnt.exe و Winnt32.exe اسامی رسمی نصب‌کننده‌های شانزده بیتی و سی و دو بیتی هستندت که در همه پلت فرم‌های ویندوز به کار می‌روند. این دو برنامه خدماتی یک مجموعه غنی از انتخاب‌های خط فرمانی برای صب و ارتقای کامپیوترها را در اختیار می‌گذارند، از جمله نصب غیرحضوری، پشتیبانی پویا از به‌روزرسانی، گزارش‌گیری کامل از نصب، و پشتیبانی از Emergency Management Services . بسته به روش مورد نظر برای نصب ویندوز سرور 2003 ، جهت نصب سیستم‌عامل روی کامپیوتر از یکی از این دو می‌توان استفاده کرد:

  * Winnt.exe یک برنامه شانزده بیتی است و فقط برای نصب کامل ویندوز سرور 2003 به‌کار می‌رود.

  * Winnt325.exe یک برنامه سی و دو بیتی است و آن را می‌توان برای نصب کامل یا ارتقا از یک نگارش سازگار ویندوز به‌کار برد.

  استفاده از Winnt.exe

  Winnt.exe یک باینری شانزده بیتی است و روی سیستم‌عامل‌های سی و دو بیتی اجرا نمی‌شود. این برنامه را می‌توان روی کامپیوتری که یک نگارش قدیمی‌تر ویندوز را دارد، برای نصب کامل (نه ارتقا) اجرا کرد.

  استفاده از Winnt32.exe

  Winnt32.exe برنامه سِتاپ باینری سی و دو بیتی است که می‌توان از آن برای نصب کامل، یا ارتقای ویندوز 95 یا نگارش‌های بعدی ویندوز استفاده کرد. هر چند Winnt32.exe می‌تواند روی یک نگارش قدیمی ویندوز اجرا شود، ولی همه نگارش‌ها را نمی‌تواند ارتقا دهد. از Winnt32.exe فقط برای ارتقای نگارش‌های سطح پایین خاصی از سیستم‌عامل‌های سرویس‌دهنده مایکروسافت می‌توان استفاده کرد. اما Winnt32.exe را می‌توان از یک پلت‌فرم غیر قابل ارتقا (مثل ویندوز 98) به منظور بازنویسی کامل سیستم‌عامل جاری، یا اجرای نصبی با بوت دوگانه اجرا نمود.

  نصب از روی سی‌دی

  احتمالا ساده‌ترین راه نصب استفاده از سی‌دی ویندوز سرور 2003 است، زیرا به هیچ سخت‌افزار اضافی یا به پشتیبانی شبکه نیازی ندارد. علاوه بر این، نصب از روی سی‌دی‌رام معمولا سریع‌تر از هر روش نصب دیگری است، زیرا برای انتقالات I/O ، به پاس پُرسرعت بین سی‌دی‌رام و CPU متکی است نه به اتصالات کُندتر شبکه که در سایر روش‌های نصب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  بوت از روی سی‌دی ویندوز سرور 2003

  سالهاست که پلت فرم ویندوز رسانه سی‌دی‌رام قابل بوت را پشتیبانی می‌کند و ویندوز سرور 2003 هم این روش نصب ساده و مفید را در اختیار می‌گذارد. به منظور بوت از روی سی‌دی، باید درایو سی‌دی‌ای داشته باشید که ISO 9660 EI Torito برای رسانه قابل بوت را پشتیبانی کند و بایوس کامپیوتر باید تنظیم شده باشد تا به عنوان اولین وسیلۀ قابل بوت، از درایو سی‌دی استفاده کند. از این روش تنها برای نصب ویندوز سرور 2003 می‌توان استفاده کرد و آن را نمی‌توان برای ارتقای یک نگارش قبلی ویندوز به کار برد.

  نصب اتوماتیک

  نصب اتوماتیک ویندوز سرور 2003 مدیران شبکه را قادر می‌سازد سیستم‌عامل را به آسانی و به سرعت در سرتاسر شبکه نصب کنند. مهم‌تر از آن این که این نصب‌ها بسیار همگون هستند، زیرا در طی فرایند نصب اتوماتیک تمام کامپیوترها از اطلاعات سِتاپ و پیکربندی و از فایل‌های نصب واحدی استفاده می‌کنند.

  ویندوز سرور 2003 نصب اتوماتیک را با این سه روش پشتیبانی می‌کند:

  * نصب غیرحضوری

  * نصب SYSPREP

  * (RIS)  Remote Installation Services

  نصب بر اساس تصویر

  یک کامپیوتر اصلی کاملا پیکربندی شدۀ ویندوز سرور 2003 را در یک یا چند سیستم دیگر کپی می‌کند. SYSPREP یک روش نصب بر اساس تصویر است و RIS می‌تواند نصب بر اساس تصویر نیز انجام دهد.

  نصب بر اساس فایل جواب

  برای پیکربندی کامپیوترهای ویندوز سرور 2003 از یک فایل متنی استفاده می‌کند. فایل متنی حاوی جواب سوال‌هایی است که برنامه سِتاپ از کاربری که ممکن بود نصب را انجام دهد می‌پرسید، ازجمله اسم کامپیوتر، مُد جواز، و تنظیمات شبکه. سِتاپ غیرحضوری یک روش نصب بر اساس فایل جواب است و RIS می‌تواند یک روش نصب بر اساس فایل جواب نیز باشد.

   

 • فصل اول : معرفی ویندوز سرور 2003
   ویرایشهای ویندوز سرور 2003 ................................................................................................................ 1
   ویرایشStandard ........................................................................................................................ 1
   ویرایش Enterprise ...................................................................................................................... 2
   ویرایش Datacenter ..................................................................................................................... 2
   ویرایش Web....................................................................................................................................... 2
   خدمات نصب راه دور در سرور .............................................................................................................. 3
   تقاضای کمک ........................................................................................................................................... 4
   کمک رسانی بدون دعوت .................................................................................................................. 4

  فصل دوم : نصب و روش های آن
   مدل های نصب ........................................................................................................................... 6
   winnt.exe در مقابل winnt32.exe ................................................................................. 7
   استفاده از winnt.ece ................................................................................................................ 7
   استفاده از winnt32.exe .......................................................................................................... 8
   نصب از روی سی دی ..................................................................................................................... 8
   نصب اتوماتیک ................................................................................................................................ 9
   نصب بر اساس تصویر ...................................................................................................................... 9
   نصب بر اساس فایل جواب .......................................................................................................... 10
   نصب غیر حضوری ........................................................................................................................... 10
   sysprep ..................................................................................................................................... 12
   ایجاد sysprep.inf .................................................................................................................. 13
   اجرای برنامه ها پس از اتمام کار sysprep ............................................................................... 14
   تکثیر تصویر اصلی در یک فایل ....................................................................................................... 14
   مرحله مینی ستاپ ........................................................................................................................... 14
   (RIS) Remote Installation Service ..................................................................... 15


  فصل سوم : سرویس مسیر یابی و دستیابی از راه دور (RRAS)
   امن کردن RRAS ......................................................................................................................... 19
   تماس مجدد ...................................................................................................................................... 21
   ID تماس گیرنده ............................................................................................................................. 21
   شبکه های خصوصی مجازی ................................................................................................................... 22
   نصب RRAS ............................................................................................................................... 23
   فعال کردن RRAS ........................................................................................................................ 24
   پیکربندی دستیابی راه دور (شماره گیری یا VPN ) .............................................................................. 25
   پیکربندی NAT در مسیریاب .......................................................................................................... 27
   پیکربندی VPN و NAT ................................................................................................................ 29
   پیکربندی یک اتصال امن بین دو شبکه خصوصی .................................................................................. 30
   پیکربندی RRAS بصورت سفارشی ............................................................................................... 32
   پیکربندی سرویس گیرنده های RRAS .............................................................................................. 33
   مدیریت و عیب یابی RRAS ....................................................................................................... 35
   مدیریت چند سرویس دهنده RRAS .............................................................................................. 36

  فصل چهارم : معرفی دایرکتوری فعال
   نصب دایرکتوری فعال و ایجاد ناحیه دیشه .............................................................................................. 39
   افزودن ناحیه فرزند ........................................................................................................................... 42
   ابزار مدیریت دایرکتوری فعال ......................................................................................................... 45
   کامپیوتر ها و کاربران دایرکتوری فعال ................................................................................................ 46
   توافق ها و ناحیه های دارکتوری فعال .................................................................................................. 46
   سایت ها و خدمات دایرکتوری فعال ................................................................................................. 46
   افزودن کاربر به ناحیه ........................................................................................................................ 47
   تنظیمات زمان ورود به شبکه و کامپیوتر های شبکه .......................................................................... 48
   تغییر نام کاربر .................................................................................................................................. 50

  فصل پنحم :خدمات نام ناحیه ( DNS )
   مروری بر سرورهای DNS: ................................................................................................................. 51
   فضای نام DNS ................................................................................................................................ 52
   نحوه کار DNS ..................................................................................................................................... 54
   نصب خدمات نام ناحیه .......................................................................................................................... 56
   پیکربندی سرور DNS ........................................................................................................................... 57
   ایجاد منطقه مستقیم جستجو ...................................................................................................................... 57
   رونوشت برداری منطقه .......................................................................................................................... 58
   نام منطقه و بروز کردن پویا ( Dynamic Update ) .................................................................. 60
   ایجاد یک منطقه جستجوی معکوس ............................................................................................................ 60
   نامگذاری منطقه جستجوی معکوس ............................................................................................................. 61
   مدیریت DNS .................................................................................................................................... 62
   عیب یابی خدمات سرور DNS ........................................................................................................... 65

  فصل ششم : پروتکل پیکربندی پویای میزبان ( DHCP )
   آشنایی با DHCP .............................................................................................................................. 67
   نصب خدمات DHCP ...................................................................................................................... 68
   پیکربندی خدمات DHCP توسط خدمات میدان دید ........................................................................... 69
   مباحث مربوط به قرارداد DHCP ........................................................................................................ 70
   ایجاد میدان دید فوق العاده ( Superscope ) ......................................................................................71
   ایجاد ذخیره ها ............................................................................................................................................ 73
   فال سازی میدان دید ................................................................................................................................73
   تأیید سرور DHCP در دایرکتوری فعال ..................................................................................................74
   یکپارچه سازی DHCP ‌ و DNS .............................................................................................................75
   ویرایش گزینه ای سرور DHCP ............................................................................................................ 76
   بررسی قراردادهای DHCP .................................................................................................................. 77
   بارگذاری پشتیبان پایگاه داده DHCP‌ .................................................................................................... 78
   عیب یابی DHCP ............................................................................................................................ 79
   


موضوع پایان نامه ویندوز 2003 سرور, نمونه پایان نامه ویندوز 2003 سرور, جستجوی پایان نامه ویندوز 2003 سرور, فایل Word پایان نامه ویندوز 2003 سرور, دانلود پایان نامه ویندوز 2003 سرور, فایل PDF پایان نامه ویندوز 2003 سرور, تحقیق در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, مقاله در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, پروژه در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, پروپوزال در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, تز دکترا در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, تحقیقات دانشجویی درباره پایان نامه ویندوز 2003 سرور, مقالات دانشجویی درباره پایان نامه ویندوز 2003 سرور, پروژه درباره پایان نامه ویندوز 2003 سرور, گزارش سمینار در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, پروژه دانشجویی در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, تحقیق دانش آموزی در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, مقاله دانش آموزی در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور, رساله دکترا در مورد پایان نامه ویندوز 2003 سرور

پايان نامه مقطع کارشناسي رشته مهندسي کامپيوتر سال 1386  پيشگفتار  وب يکي از مهمترين و در عين حال جوان ترين سرويس هاي اينترنت است که در مدت زماني کوتاه توانسته است در کانون توجه

پايان نامه مقطع کارشناسي رشته کامپيوتر سال 1386 در اين پروزه بسيار سعي شد، تا از يکي از متدولوژي هاي توليد نرم افزار  استفاده شود، اما با توجه به دانش اندک مجريان پروژه نسبت به يک متدول

پايان نامه دوره کارشناسي ارشد رشته برنامه ريزي درسي نيمسال تحصيلي: 94-93    فصل اول: کليات -1. مقدمه: معلمان به عنوان يکي از اثرگزارترين عناصر در آموزش و پرورش نياز به

پايان نامه براي دريافت درجه کارشناسي ارشد (M.A) گرايش : "بازاريابي" بهار 1391 چکيده هدف از اين تحقيق بررسي تحليلي تأثير ادراک مصرف کننده از مسئوليت اجتماعي بر جذابيت مراکز خريد

پایان ذنامه جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته : مدیریت چکیده امروزه تحولات جدید اقتصاد جهانی از جمله نوسان شدید قیمت مواد اولیه، بالارفتن دستمزد نیروی انسانی، افزایش هزینه حمل ونقل، انبارداری و سایر فاکتورهای تولید، بسیاری از کشورهای در حال توسعه را به فکر واداشته است تا برای موفقیت بیشتر در رقابت‌های تجاری، وارد عرصه تولید و تجارت کالاهایی شوند که کمترین میزان وابستگی به ...

پايان نامه مقطع کارشناسي ارشد رشته مهندسي کامپيوتر سال 1390 0          چکيده اتصال روزمره تعداد زيادي از مردم به اينترنت باعث شده‌ است تا

پايان نامه سال 1386 چکيده شبکه هاي بي سيم در محدوده ي شخصي براي انتقال اطلاعات در فاصله هاي نسبتآ کوتاه در حدود 10 متر استفاده مي شوند. بر خلاف شبکه هاي بي سيم محلي، ارتباط روي WPAN ها نياز به

پايان نامه سال 1386 مقدمه : استفاده از شبکه هاي کامپيوتري در چندين سال اخير رشد فراواني کرده وسازمانها وموسسات اقدام به برپايي شبکه نموده اند . هر شبکه کامپيوتري بايد با توجه به شرايط وسياست ها

پايان نامه مقطع کارشناسي رشته مهندسي کامپيوتر سال 1385 پيش گفتار با شروع هزاره سوم،بسياري از محققان و انديشمندان به نقش بارز فناوري اطلاعات در توسعه اقتصادي،سياسي،اجتماعي و فرهنگي جوامع ا

سال 1387 ASP.Net چيست ؟ تکنولوژي ASP .Net را مي توان به زبان ساده، محيط برنامه نويسي تحت سکوي دات نت براي ساخت برنامه هاي کاربردي (Applications) قابل اجرا در بستر اينترنت به همراه زبان HTML معرفي

ثبت سفارش