پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر

مشخص نشده 37 MB 26759 351
مشخص نشده مشخص نشده مهندسی نساجی
قیمت قبل:۹۳,۸۰۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۲۴,۸۵۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • پایان نامه مقطع کارشناسی

  رشته تکنولوژی نساجی

  سال 1387

  چکیده :

  مطالب ارائه شده در این پروژه به اساس سیستم تاری و پودی  و آشنایی با ماشین های بافندگی راپیری سولزر پرداخته است.

  در ابتدای این تحقیق دانشگاهی در فصل اول به تحلیل اساس سیستم تاری و پودی اعم از با ماکو (قدیمی) و بدون ماکو پرداختیم اما ساختار اصلی این پروژه در فصل های بعد در رابطه با روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر می باشد، که درهمین راستا در هر فصل با دستور العمل تنظیم این نوع از ماشین ها آشنا می شویم.

  هر ماشین به سه قسمت اصلی ( 1- قسمت تغذیه 2- قسمت ناحیه بافت 3- قسمت برداشت پارچه) تقسیم شده و توضیحاتی کلی در رابطه با هر بخش داده شده است و در انتهای هر فصل نیز قسمت های دیگری چون کلاج و ترمز و ناحیه حاشیه ساز به طور کامل بررسی شده اند.

  در فصل دوم به توضیح ماشین G6200 و فصل سوم نیز به بررسی ماشین G6500 پرداخته اما با توجه به اینکه در سال های گذشته مطالبی در رابطه با ماشین های F2001 و G6200 ارائه شده بود در فصل چهارم به آشنایی با  برخی از قسمت های این دو ماشین پرداخته ایم.

   

  مقدمه :

   

  به اعتقاد اکثر کسانی که دارای تحقیقاتی در زمینه بافت منسوجات در ایران و ابزار کار مورد استفاده بافندگان هستند، اولین طریقه تولید پارچه توسط بشر عبارت بود از آویختن نخ های تار از یک چوب افقی و آویزان کردن وزنه هایی در انتهای نخ ها، به منظور ایجاد کشش در داخل نخ تار وعبور نخ پود به صورت یک بسته از لابه لای نخ های تار، تا بافت پارچه تشکیل شود.( مانند  بافتن تور ماهیگیری) طریقه های دیگری که بعدها ابداع شد عبارت بود از قرار دادن نخ های تار در داخل یک چارچوب افقی، به طریقی که این نخ ها در داخل چارچوب کاملا کشیده قرار می گرفت و نخ پود از لابه لای نخ های تار عبور می کرد، مانند بافتن کف پوش های حصیری که در استان یزد مرسوم است.

  به علت طول محدود قاب و نخ تار روی آن، پارچه بافته شده نیز فقط می توانست دارای طول محدودی باشد. در قرون بعد، نخ تار بر روی غلتکی پیچیده می شد و این غلتک در یک دستگاه بافندگی دستی قرار می گرفت و نخ های تار پس از باز شدن از روی آن به صورت افقی در آمده و در این حالت توسط نخ پود بافته و بر روی غلتک دیگری پیچده می شد.

  این نوع دستگاه سالیان متمادی و به عبارت دیگر تا اواسط قرن نوزدهم میلادی تنها وسیله بافت پارچه به شمار می رفت.

  اولین تحول در راه تکنیکی شدن دستگاه بافندگی، در سال 1733 میلادی توسط شخصی به نام (جان کی) ایجاد شد.

  وی با ابداع روش پر تاب ماکوی سریع سبب سریع تر شدن عمل بافندگی نسبت به قبل شدگرچه این اختراع در ابتدا فقط تولید دستگاه بافندگی را آن هم به مقدار کمی افزایش داد ولی باعث شد تا راه های جدیدی برای اختراعات بعدی گشوده شود.

  ادموندکارت رایت در سال 1786 میلادی موفق به اختراع یک دستگاه مکانیکی بافندگی شد.

  همزمان با اختراع این روش استفاده از انرژی بخار نیز توسط جیمز وات  در سال1776 م ارایه شد. بدین ترتیب امکاناتی فراهم آمد تا قسمت اعظم دستگاه های مکانیکی از آهن و چدن ساخته شود و دستگاه ها با نیروی بخار به حرکت درآید.

  در سال 1809 با اختراع دستگاه تشکیل دهنده ژاکارد توسط (شارک ماری ژاکارد) صنعت بافندگی هنری که تا آن تاریخ به صورت دستی انجام می شد، به صورت مکانیزه در آمد. در ماشن های بافندگی عملیاتی مانند دفتین زدن ، پود گذاری ، تشکیل دهنه و .... توسط نیروی مکانیکی انجام می شود ولی چنانچه نخ روی ماسوره تمام شود کارگر می بایست به مجرد پاره شدن نخ پود و یا نخ تار ماشین را متوقف کند تا از ایجاد عیوب مختلف در پارچه جلوگیری کند. با این توضیح نتیجه می شود که ماشین های بافندگی احتیاج به کارگر زیادی دارند و در حقیقت در دوره ای که کارخانجات بافندگی مجهز به  ماشین های غیر خودکار بودند هر ماشین نیاز به یک کارگر داشت ، علاوه بر این توقف ماشین جهت تعویض ماسوره نیز باعث می شد تا راندمان ماشین به میزان قابل ملاحظه و محصوصی کاهش یابد.

  این مسائل سبب شد که به مرور ماشین های بافندگی به مکانیزم هایی مجهز شود که عملیات فوق را به صورت اتوماتیک انجام داده و باعث شود که یک کارگر با بیش از یک ماشین کار کند.

  اتوماتیک شدن ماشین های بافندگی در اواخر قرن نوزدهم شروع شد ود ر قرن بیستم به کمال خود رسید.

  با توجه به آنچه در مورد کاربرد ماشین های بافندگی عمومی گفته شد، نمی توان ماشین های بافندگی را به طور صحیح و مجزا از یکدیگر تقسیم بندی کرد و اگرچه در کتاب های قدیمی نساجی تقسیم بندی ماشین های بافندگی نوع محورهای محرک آنها انجام شده، اما امروزه این تقسیم بندی صحیحی به نظر نمی رسد و ما ماشین های بافندگی را بر اساس طریقه پود گذاری آن ها تقسم می کنیم :

  ماشین های بافندگی با سیستم پود گذاری معمولی :

   

  در این نوع ماشین ها پود گذار یتوسط ماکویی که در داخل ان ماسوره پود قرار دارد انجام می شود. این ماشین ها به طور کلی شامل ماشین های بافندگی معمولی و اتوماتیک هستند. ماشین های بافندگی معمولی بیشتر در بافت پارچه های سنگین (مثلا پشمی ) مورد استفاده قرار می گیرند و امروزه اکثر ماشین های بافندگی با روش پودگذاری معمولی از نوع اتوماتیک هستند.

  ماشین های بافندگی با سیستم پود گذاری غیر معمولی :

   

  این نوع از ماشین ها به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند :

  1- ماشین های بافندگی که در آنها عمل پودگذاری توسط یک جسم پرتاب شونده انجام می شود . پودگذاری در این ماشین ها یا توسط ماکوی گیره ایی که فاقد ماسوره است و در دو سر ماکو گیره هایی تعبیه شده، و یا توسط جسم پرتاب شونده گیره دارکوچکی که ابتدای نخ پود را می گیرد و به داخل دهنه می کشد، انجام می شود.

  2-  ماشین های بافندگی که به طور مثبت پودگذاری می کنند و دارای گیره هایی هستند که توسط تسمه و یا میله به داخل دهنه رفته و نخ پود را وارد می کنند.

  3-  ماشین های بافندگی جت که به وسیله ی جت آب و یا جت هوا نخ پود را به داخل دهنه وارد می کنند.

  4-  ماشین های بافندگی چند فازی که در آنها همزمان چند دهنه به صورت موازی یا سری تشکیل می شوند و چند جسم پود گذار در یک زمان چند نخ پود را وارد دهنه می کنند.

   

  کلیات :

  هدف :

  هدف از انجام این پروژه دانشگاهی آشنایی هرچه بیشتر با اساس سیستم بافندگی تاری و  پودی و مقایسه کلی بین ماشینهای باماکو و بی ماکو می باشد .

  روش تحقیق :

  برای بهتر انجام شدن این تحقیق دانشگاهی با همکاری نمایندگی کمپانی سولزر در ایران و مدیریت این شرکت آقای مهندس حمید صباغی دستورالعمل تنظیم ماشینهای مدل F2001,G6100,G6200,G6500 را دریافت کرده و به ترجمه و بررسی آنها پرداخته‌ایم.

  -1- اساس بافندگی تاری و پودی

  Weaving Fundamentals

  از آنجایی که نخ ماده اولیه بافندگی به شمار می رود. سؤال این است که چرا پروسه های تولید نخ مستقیماً با پروسه های بافندگی ادامه نمی یابد به بیان ساده تر، چرا این دو عملیات به هم متصل نسیتند. چند دلیل باز دارنده برای این کار وجود دارد اولاً پروسه های ریسندگی و بافندگی از نظر مکانیکی با هم سازگاری وهماهنگی ندارند یعنی این دو را از نظر فیزیکی نمی توان به هم وصل نمود زیرا سرعت تولید نخ بسیار بالاتر از میزان مصرف نخ های تار و بسیار کمتر از مصرف نخ های پود ایت. عامل مهم دیگر این که نخ ها برای بافندگی مناسب نیستند و باید آنها را مطابق روشهای مقدماتی بافندگی آماده نمود. از این رو، یک تکنولوژی کاملاً جدید برای تبدیل نخ به پارچه مورد نیاز است.

  شکل (1)  نمای شماتیکی از بافندگی را نشان می دهد. نخ های تار بر روی اسنوی بافندگی ذخیره می شوند و به سمت جلوی ماشین بافندگی، جایی که غلطک برداشت پارچه قرار دارد حرکت می کنند. نخ های پود از روی بوبین نخ باز شده و در دهنه بطور عمود بر تاد قرار داده می شود.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  شکل (1)  : نمای شماتیک ماین بافندگی

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  2-1- مکانیزم های اصلی بافندگی

  Basic Weaving Motion

   

  اگر چه مکانیزم های زیادی در ماشین های بافندگی مدرن برای مقاصد مختلف وجود دارد، ولی کلا پنج مکانیزم پایه برای بافندگی لازم است:

  * تغذیه نخهای تار                                    (Wrap lrt – off)

  * تشکیل دهنه                                        (shedding)

  * پود گذاری                                           (filling insertion)

  * دفتن زدن                                           (beat – up)

  * برداشتن با پیچش پارچه                           (fabric take – up)

   

   

   1-2-1- تغذیه نخ های تار                

            Warp let – off

  با بافت رفتن نخ تار در پارچه، مکانیزم باز شدن نخ تار، آنرا از چله بافندگی باز کرده و با کنترل سرعت باز شدن، به آنها کشش اعمال می کند. کشش یکدست و یکنواخت بعنوان یک اصل در بافندگی بشمار می رود و از آنجائیکه کشش در واقع چین و چروک نخهای تار و پود را کنترل نمی کند باید کشش روی نخ ها را ثابت نگه دارد. از طرفی افزایش کشش نخ های چله، چین خوردگی آنها را کاهش داده و چین خوردگی نخ پود در سطح پارچه را افزایش می دهد که میزان تجعد و چین خوردگی نخ تار و پود بر روی ضخامت پارچه اثر می گذارد و با توجه به اینکه قطر نخ ها یکسان است، چین خوردگی یکسان نخ تار و نخ پود باعث می شود ضخامت پارچه به حداقل برسد.

  مکانیزم های باز کردن نخ تار، به دو دسته مثبت و منفی طبقه بندی می شوند:

  - در سیستم منفی، کشش وارده بر نخ های تار، عامل غلبه بر نیروی اصطکاک و باعث حرکت نخ ها از روی اسنو می باشد. کشش نخ تار توسط اصطکاک بین زنجیر یا تسمه با محور اسنو تنظیم می شود.

  - در مکانیزم مثبت، چله با سرعتی که متناسب با طول نخ میان چله و لبه پارچه است چرخانده شده و از مکانیزم های دیگری برای اعمال کشش ثابت به نخ تار، حین باز شدن، استفاده می شود.

  مکانیزم های باز شدن نخ تار را می توان همچنین به دو دسته مکانیکی و الکتریکی طبقه بندی نمود. اکثر ماشین های بافندگی مدرن، مجهز به مکانیزم باز کردن الکتریکی هستند زیرا این مکانیزم امکان کنترل بر روی باز شدن نخ تار را، از ابتدا تا انتهای چله، میسر ساخت که منجر به ثابت ماندن کشش نخ می شود، این نوع مکانیزم برای جلوگیری از بوجود آمدن عیوب در پارچه، مثل تفاوت در تراکم پودی و یا ایجاد رگه در پارچه، بسیار مناسب است. برای اینکه بهترین کارایی حاصل گردد تنش های بافندگی باید در کمترین حد ممکن باشند.

  منابع فارسی  :

   

  دکتر هوشنگ بهزادان و مهندس شاهپور وزیر دفتری ، مکانیزم و تکنولوژی ماشین های بافندگی .

  دستورا لعمل تنظیم ماشین های بافندگی راپیری سولزر مدل F2001, G6100,G6200,G6500.

  مهندس هادی زاده ، جزوه بافندگی1، دانشگاه آزاد اسلامی یزد.

  منابع انگلیسی :

  Refrences:

  SULZER Adjustment F2001, G6100,G6200,G6500

   

 • فهرست مطالب
  عنوان صفحه
  مقدمه 1
  کلیات 3
  هدف 3
  روش تحقیق 3
  فصل اول : بافندگی تاری پودی
  1-1- اساس بافندگی تاری و پودی
  2-1- مکانیزم های اصلی بافندگی
  1-2-1- تغذیه نخ های تار
  2-2-1- تشکیل دهنه نخ های تار
  1-2-2-1- هندسه تشکیل دهنه
  3-2-1- پود گذاری
  4-2-1- تغذیه کننده نخ پود
  5-2-1- دفتین زدن
  6-2-1- پیچش پارچه
  7-2- 1- کنترل پارچه
  1-7-2- 1- عرض پارچه
  2-7-2-1- حاشیه ها
  3-1- سیستم های تشکیل دهنه
  1-3-1- مکانیزم میل لنگی
  2-3-1- مکانیزم تشکیل دهنه بادامکی
  3-3-1- مکانیزم تشکیل دهنه دابی
  1-3-3-1- تشکیل دهنه دابی منفی
  2-3-3-1- تشکیل دهنه دابی مثبت
  3-3-3-1- دابی روتاری
  4-1- بافندگی با ماکو
  5-1- بافندگی بدون ماکو (راپیری) 1-5-1- پودگذاری روش گالبر
  2-5-1- پودگذاری روش دواس
  فصل دوم : بررسی دستورالعمل تنظیم ماشین بافندگی راپیری سولزر مدل G6200
  1-2- قسمت تغذیه
  1-1-2- سیستم تغذیه
  1-1-1-2- نیروی باز کردن چله
  2-1-1-2- تنظیم نخ پود
  2-1-2- اسنو
  1-2-1-2- میله خالی اسنو نخ تار
  2-2-1-2- قرار دادن فلانژهای چله بروی اسنو خالی
  3-2-1-2- نخ کشی تقارتی شانه
  4-2-1-2- وارد کردن چله نخ تار
  5-2-1-2- تغییر چله نخ تار
  1-5-2-1-2- تنظیم فرستنده علامت
  3-1-2- پل نخ تار
  1-3-1-2- عملکرد
  2-3-1-2- تنظیم کردن کشیدگی
  3-3-1-2- ردیف موازی غلتک نخ تار
  4-3-1-2- موقعیت غلطک نخ تار در رابطه با نقطه ثابت (A )
  1-4-3-1-2- انواع تنظیم کردن
  5-3-1-2- موقعیت های افقی و عمودی
  1-5-3-1-2- قرار دادن غلتک نخ تار
  6-3-1-2- بلوکه کردن غلتک نخ تار
  7-3-1-2- نصب کردن حس گر
  8-3-1-2- کلید حفاظتی غلتک پل تار
  9-3-1-2- جاذب ضربه هیدرولیکی
  4-1-2- سیستم کنترل تار
  1-4-1-2- تنظیم دستگاه کنترل تار
  1-1-4-1-2- تنظیم فاصله از آخرین میله چله کشی
  2-1-4-1-2- نصب غلتک راهنما
  3-1-4-1-2- تنظیم میله های جدا کننده
  4-1-4-1-2- تنظیم حلقه های تماسی
  5-1-4-1-2- طرح حلقه تماس
  2-4-1-2- دستور العمل تنظیم دستگاه کنترل تار ( تغییر روش سریع)
  1-2-4-1-2- تنظیم دستگاه کنترل تار
  2-2-4-1-2- نصب غلتک راهنما
  3-2-4-1-2- تنظیم میله های جدا کننده
  4-2-4-1-2- قرار دادن تیغه عرضی الکتریکی لامل
  1-4-2-4-1-2- تنظیم میله عرضی الکتریکی لامل
  5-2-4-1-2- نصب تنظیم پانه پایین نگهدارنده
  2-2- ناحیه تشکیل پارچه
  1-2-2- سیستم تشکیل دهنه
  1-1-2-2- سیستم تشکیل دهنه دابی
  1-1-1-2-2- عملکرد
  2-1-1-2-2- تنظیم محور دابی
  3-1-1-2-2- جایگزین کردن و کش دادن تسمه V شکل
  4-1-1-2-2- تنظیم بستن دهنه نخ تار
  5-1-1-2-2- تنظیم ردیف تسمه دندانه دار
  6-1-1-2-2- سرویس کردن
  2-2-2- سیستم پود گذاری راپیری
  1-2-2-2- نوار همراه راپیر در ماشین سولزر G6200
  2-2-2-2- وارد کردن راپیر
  1-2-2-2-2- برداشتن بست اهرمی
  2-2-2-2-2- سوار کردن بست اهرمی
  3-2-2-2-2- برداشتن بست محور کوچک
  4-2-2-2-2- تنظیم بست محوری
  5-2-2-2-2- اندازه گیری فشار بستی
  6-2-2-2-2- راپیر دریافتی (گیرنده نوع گوه)
  1-6-2-2-2-2- دریافت راپیر (دریافت کننده موازی )
  7-2-2-2-2- نصب سر شبه ماکویی را بر روی نوار راپیر
  8-2-2-2-2- کنترل راپیرها در ماشین بافندگی
  9-2-2-2-2- برداشتن قسمت نوسان کننده
  1-9-2-2-2-2- نصب ورقه اتصال
  10-2-2-2-2- سرویس کردن نوار راپیر
  1-10-2-2-2-2- دریافت و وارد کردن راپیرها
  2-10-2-2-2-2- راهنماهای نوار
  3-10-2-2-2-2- برداشتن راپیر به همراه نوار راپیر
  11-2-2-2-2- غلتک های تسمه ای
  1-11-2-2-2-2- برداشتن و نصب غلتک تسمه ای بیرونی
  2-11-2-2-2-2- برداشتن و نصب غلتک تسمه ای داخلی
  12-2-2-2-2- قرار دادن راهنماهای نواری
  1-12-2-2-2-2- کنترل ارتفاع راهنمای نواری به همراه حداکثر مقدار و مقدار کاهش یافته عرض بافندگی
  2-12-2-2-2-2- کنترل راهنمای غلتک نخ عیب دار
  3-12-2-2-2-2- تنظیم چرخ نواری به راهنمای نواری
  4-12-2-2-2-2- نصب راپیر با نوار
  5-12-2-2-2-2- تنظیم مجدد غلتک تسمه ای
  6-12-2-2-2-2- خط موازی نوار راپیر
  7-12-2-2-2-2- تنظیم محافظ نوار راپیر
  13-2-2-2-2- تنظیم بادامک بازکننده
  1-13-2-2-2-2- بست U شکل
  14-2-2-2-2- تنظیم شانه بازکننده
  3-2-2-2- تنظیم طول پود
  4-2-2-2- محرک نوار – چرخ دنده تک مرحله ای فضایی
  1-4-2-2-2- تنظیم ضربه
  5-2-2-2- عمل با سرعت کریپ
  6-2-2-2- کنترل رنگ
  1-6-2-2-2- نصب اهرم انتقال
  2-6-2-2-2- نصب شافت های تیغه ای
  3-6-2-2-2- تنظیم محور
  4-6-2-2-2- نصب قسمت رونده
  5-6-2-2-2- تنظیم عمل چپ و راست گرفتن چله
  6-6-2-2-2- نصب انگشت های پود
  1-6-6-2-2-2- تنظیم انگشت های پود
  7-2-2-2- کنترل پود
  1-7-2-2-2- دستگاه بافندگی با قسمت حاشیه دادن
  2-7-2-2-2- تنظیم قیچی پود
  3-7-2-2-2- تنظیمات همزمانی
  4-7-2-2-2- نصب قیچی پود
  5-7-2-2-2- تنظیم زمان بندی قیچی
  6-7-2-2-2- نصب کردن و برداشتن کنترل پود
  7-7-2-2-2- کنترل پود از (WM no.3786)
  1-7-7-2-2-2- تنظیمات بعدی
  2-7-7-2-2-2- تنظیم همزمان بودن
  3-7-7-2-2-2- تنظیم قیچی پود
  4-7-7-2-2-2- نصب قیچی پود
  5-7-7-2-2-2- تنظیم زمان بندی قیچی
  1-5-7-7-2-2-2- شرایط استاندارد قیچی ْ2
  6-7-7-2-2-2- نصب کردن و برداشتن کنترل پود
  8-2-2-2- ترمز نخ پود EFB
  1-8-2-2-2- نخ کشی نخ پود
  2-8-2-2-2- مرحله ترمز
  1-2-8-2-2-2- تغییر ورقه ترمز
  3-8-2-2-2- جاگزینی نوار پوشش مغناطیسی
  1-3-8-2-2-2- نصب نوار پوشش مغناطیسی
  4-8-2-2-2- تنظیم دهانه هوار
  5-8-2-2-2- تمیز کردن
  6-8-2-2-2- اتصال الکتریکی
  9-2-2-2- ترمز پود
  1-9-2-2-2- تنظیم نیروی ترمز و مدت زمان
  2-9-2-2-2- مسیر پود
  3-9-2-2-2- تنظیم دهنده هوا
  4-9-2-2-2- تنظیم محافظ غلتک راهنما
  10-2-2-2- جاذب پود
  1-10-2-2-2- کنترل پود
  2-10-2-2-2- سرحسی
  3-10-2-2-2- کنترل جاذب پود
  3-2-2- سیستم دفتین زدن
  1-3-2-2- تعادل جرمی شافت نخ کشی
  2-3-2-2- کاردک
  1-2-3-2-2- تنظیم کاردک
  2-2-3-2-2- تنظیم طول صفحه ماکو
  3-3-2-2- دستورالعمل برچسباندن پوشش سطحی صفحه ماکو آدیپرن (adiprene)
  4-3-2-2- همزمان کاردک با چرخ دنده نخ کشی راست و چپ (WM no.2021)
  1-4-3-2-2- تراز کردن کاردک
  5-3-2-2- همزمنان کردن کاردک با رانش پیرز چپ و راست ( از نوع پرز حلقوی)
  6-3-2-2- شانه
  1-6-3-2-2- عملکرد
  2-6-3-2-2- نصب شانه
  3-6-3-2-2- ضخامت پیشنهادی دندانه شانه
  4-6-3-2-2- تغییر عرض بافندگی
  ناحیه برداشت پارچه
  1-3-2- کشیدن پارچه
  2-3-2- تنظیم تراکم پود
  1-2-3-2- بافندگی با الگو تراکم بود
  2-2-3-2- تراکم پود بوسیله الگوی ژاکارد
  3-2-3-2- الگوی تراکم پود توسط 1/PAS
  4-2-3-2- بافندگی بدون الگوی تراکم پود
  1-4-3-2- متراکم پود WM- ساده
  2-4-3-2- تراکم پود WM – پرز حلقوی
  5-3-2- کشیدن سریع تار توسط نقطه انتهایی
  1-5-3-2- کشش سریع تار به همراه کلید از راه دور
  6-3-2- پیچیدن پارچه بروی غلتک
  1-6-3-2- تنظیم کلاج
  2-6-3-2- حس کردن قطر غلتک پارچه
  7-3-2- پیچیدن پارچه برروی غلتک
  1-7-3-2- تنظیم کلاج
  2-7-3-2- پیاده کردن غلتک حسی
  1-2-7-3-2- تنظیم مکانیزم حسی
  4-2- ترمز و کلاج
  1-4-2- عملکرد
  2-4-2- سرعت های رانیتگ
  3-4-2-سرعت دستگاه
  1-3-4-2- ماشین ژاکارد کنترل شده از طریق الکتریکی
  4-4-2- پیاده کردن و سوار کردن پولی (فلکه) تسمه V شکل موتور
  1-4-4-2- نصب تسمه V شکل
  2-4-4-2- کشش تسمه V شکل
  5-4-2- فاصله ترمز
  6-4-2- تنظیم فضای کلاج
  7-4-2- تنظیم زاویه ترمز
  8-4-2- نگه داشتن ترمز:
  1-8-4-2- سوار کردن
  2-8-4-2- سرویس کردن
  5-2- سیستم کناره باف(لینو)
  1-5-2- ابزاربافت نیم تورلینو
  1-1-5-2- کشش نخ ها
  2-1-5-2- قرار دادن ابزار بافت نیم تور
  3-1-5-2- زمان بندی
  1-3-1-5-2- لبه کمکی سمت چپ
  2-3-1-5-2- لبه کمکی سمت راست
  4-1-5-2- تنظیم نوسان عمل باز کردن الیاف
  5-1-5-2- تنظیم طول قیطان نایلونی
  1-5-1-5-2- تنظیم شافت های کناری
  2-5-1-5-2- اندازه یگری قیطان نایلونی جدید
  3-5-1-5-2- اندازه گیری فرآیند
  6-5-2- واحد بافت نیم تور لنو V: (Glass fiber)
  1-6-5-2- کشیدن نخ ها
  2-6-5-2- در جایگاه قرار دادن بافت نیم تور لنو و دستگاه کناره بافی
  3-6-5-2- زمان بندی
  1-3-6-5-2- لبه کمکی سمت چپ
  2-3-6-5-2- واحد بافت نیمه تور لینو
  3-3-6-5-2- لبه کمکی سمت راست
  4-6-5-2- تنظیم نوسان عمل باز کردن نخ
  1-4-6-5-2- واحد بافت نیم تورلینو
  2-4-6-5-2- لبه کمکی
  5-6-5-2- اندازه گیری قیطان نایلونی جدید
  6-6-5-2- تنظیم کشش کابل
  1-6-6-5-2- سمت راست
  7-6-5-2- ابزار الکتریکی بافت نیم تور لنو ولبه کمکی
  1-7-6-5-2- عملکرد
  2-7-6-5-2- در جایگاه قرار دادن بافت نیم تور لینو
  3-7-6-5-2- نخ های نخ کشی
  4-7-6-5-2- نکاتی در مورد بافندگی
  فصل سوم : بررسی دستورالعمل تنظیم ماشین بافندگی راپیری سولزر مدل G6500
  1-3- قسمت تغذیه
  1-1-3- باز کردن چله (253 (FG
  1-1-1-3- سلسله تراکم پود به همراه چله mm800
  2-1-1-3- سلسله ترکام های پود به همراه چله mm 1100
  2-1-3- کشش دهنده تار – مثبت (261- (FG
  1-2-1-3- اوضاع استاندارد
  1-1-2-1-3- تنظیم میله خالی نگاهدارنده
  2-1-2-1-3- تنظیم غلتک راهنما
  3-1-2-1-3- تنظیم موقعیت افقی و عمودی
  2-2-1-3- حس گر ثابت غلتک
  1-2-2-1-3- تعریفی از سلسله موارد استفاده
  2-2-2-1-3- تغییر دادن حس گر
  3-1-3- سیستم کششی
  1-3-1-3- تعریف اطلاعات میزان کردن
  2-3-1-3- تنظیم کششی
  2-3- اسنو
  1-2-3- چله تار نخ (253/251 FG)
  1-1-2-3- چله تار کامل
  1-1-1-2-3- آماده کردن میله خالی چله
  2-2-3- قرار دادن فلانژهای چله
  1-2-2-3-شانه کشی تقارنی
  2-2-2-3- شانه کشی نامتقارن
  3-2-3- نصب چله تار
  3-3- غلتک پل تار (262 (FG
  1-3-3- غلتک نخ تار منفی
  1-1-3-3- شرایط استاندارد
  2-1-3-3- تنظیم موفقیت های افقی و عمودی
  3-1-3-3- وارد کردن ارتفاع غلتک نخ تار و طور دهانه نخ تار
  4-1-3-3- تنظیم ترمز غلتک نخ تار
  5-1-3-3- بالا بر و غلتک منحرف شده
  6-1-3-3- غلتک نخ تار منفی – بالا برده شده
  1-6-1-3-3- شرایط استاندارد
  2-6-1-3-3- تنظیم حس گر فشار
  3-6-1-3-3- تنظیم موفقیت افقی و عمودی
  4-6-1-3-3- وارد کردن ارتفاع غلتک نخ تار و طول دهانه نخ تار
  2-3-3- غلتک نخ تار مثبت
  1-2-3-3- تنظیم موقعیت عمودی و افقی
  2-2-3-3-غلتک منحرف
  3-3-3- حس گر فشار
  1-3-3-3- تعریف سلسله کاربردها
  2-3-3-3- جاسازی حس گر بافشار پائین تر
  3-3-3-3- جایگزین کردن حس گر فشار بالایی
  4-3-3- کشیدگی محرک سیستم
  1-4-3-3- تشخیص اطلاعات میزان گردن
  2-4-3-3- تنظیم سیستم نخ کشی
  4-3- قسمت توقف تار
  1-4-3- حرکت ایست تارها (271 FG)
  1-1-4-3- ثابت کردن فاصله چارچوب آخر
  2-1-4-3- تنظیم میله محافظ نخ
  3-1-4-3- تنظیم میله های چپ راست
  4-1-4-3- تنظیم تیغه عرضی الکتریکی لامل
  5-1-4-3- اندازه و تنظیم کردن ریل فشار دهنده لبه پارچه
  5-3- قسمت ناحیه بافت
  1-5-3- سیستم های تشکیل دهنه
  1-1-5-3- سیستم تشکیل دهنه دابی (FG451)
  1-1-1-5-3- تنظیم بسته شدن دهانه نخ تار
  6-3- سیستم پود گذاری راپیری
  1-6-3- ترمز نخ پود (FG561)
  1-1-6-3- مراحل ترمز
  2-1-6-3- ضخامت پیشنهاد شده برای ورقه های ترمز
  1-2-1-6-3- تغییر ورقه ترمز
  3-1-6-3- جایگزین کردن نوارهای پوششی مغناطیسی
  4-1-6-3- تنظیم دهانه هوا
  5-1-6-3- ایجاد اتصال الکتریکی
  2-6-3- قیچی پود
  1-2-6-3- قراردادن قیچی پود
  2-2-6-3- اندازه گیری فشار پست
  1-2-2-6-3- تنظیم نیروی بست
  2-2-2-6-3- جایگزین کردن فنر
  3-2-6-3- جایگزین کردن تیغه گرد
  4-2-6-3- جایگزین کردن موتور
  3-6-3- راهنمای نواری (FGV1)
  1-3-6-3- قراردادن راهنمای نواری راست
  2-3-6-3- قراردادن راهنمای نواری چپ
  3-3-6-3- تنظیم بازکننده بادامک
  1-3-3-6-3- قراردادن بادامک بازکننده و شبه ماکو U شکل
  2-3-3-6-3- تنظیم بادامک بازکننده با استفاده از شبه ماکو فلت
  3-3-3-6-3- بادامک بازکننده بر روی راپیر نگهدارنده
  4-3-6-3- تنظیم بازکننده
  1-4-3-6-3- قرار دادن میله 2 طرف قلاب ژاکارد در بالای آن
  2-4-3-6-3- قراردادن شانه بازکننده
  3-4-3-6-3- تنظیم کردن طول نخ پود
  5-3-6-3- جانشین کردن قطعه های لغزشی
  1-5-3-6-3- جایگزین کردن قطعات لغزشی بالا
  2-5-3-6-3- جایگزین کردن قطعات لغزنده پایین تر
  6-3-6-3- جایگزین کردن چرخ نواری
  7-3-6-3- تنظیم یک قطعه میانی
  4-6-3- راپیر 572FG
  1-4-6-3- راپیر چپ (واردکردن راپیر)
  1-1-4-6-3- بست U شکل
  2-1-4-6-3- بست فلت
  3-1-4-6-3- بست اهرمی همراه با سر شانه با نخ فیلامنتی به کار می روند
  5-6-3- کنترل رنگ
  1-5-6-3- قراردادن کنترل رنگ – تنظیم استاندارد
  2-5-6-3- جایگاه نصب انگشت پود
  1-2-5-6-3- تنظیم ارتفاع انگشت پود با کنترل رنگ
  7-3- سیستم دفتین زدن
  1-7-3- دفتین (651 FG)
  1-1-7-3- همزمان کردن دفتین
  2-7-3- راهنمای راپیر (661 Fco)
  1-2-7-3- نصب دندانه های محافظ
  1-1-2-7-3- کنترل ارتفاع دنده های محافظ
  2-2-7-3- نصب سطح صفحه ماکو
  1-2-2-7-3- تشخیص کشیدگی صفحه ماکو
  3-2-7-3- تبدیل از صفحه ماکوبه دندانه های محافظ
  4-2-7-3- تبدیل از دندانه های محافظ به صفحه ماکو
  3-7-3- میله محافظ تار
  4-7-3- شانه (663FG)
  1-4-7-3- طول شانه و نخ کشی
  1-1-4-7-3- گونه مختلف « هراه با شانه کناری و کمکی مجزا»
  2-1-4-7-3- گونه متفاوت ( بدون شانه جانبی کمکی و مجزا)
  2-4-7-3- نصب شانه
  8-3- ترمز و کلاج
  1-8-3- محرک اصلی (181 FG )
  1-1-8-3- تنظیم ترمز دستگاه
  2-1-8-3- دستگاه ژاکارد نگهدارنده ترمز (FG452)
  1-2-1-8-3- نصب دهانه هوا
  2-2-1-8-3- تنظیم آزاد کردن دستی
  2-8-3- ورودی نوار(FG171/172)
  1-2-8-3- نصب کردن اورتراول راپیر ( over travel)
  1-1-2-8-3- راپیر چپ (جادادن راپیر)
  2-1-2-8-3- راپیر راست (دریافت راپیر)
  2-2-8-3- نظارت ها
  فصل چهارم : بررسی قسمت هایی از ماشین های راپیری سولزر مدل F2001 و مدل G6100
  1-4- سولزر مدل F2001
  1-1-4- سیستم تغذیه
  1-1-1-4- سیستم لت آفت
  1-1-1-1-4- تنظیمات مکانیکی
  2-1-4- اسنو
  1-2-1-4- تنظیمات اساسی ترمز
  2-2-1-4- ضربه گیر هیدرولیکی
  3-1-4- سیستم متوقف کننده نخ تار: تنظیم کننده تار(الکتریکی)
  2-4- قسمت ناحیه بافت
  1-2-4- پود گذاری راپیری
  1-1-2-4- سیستم کنترل نخ پود
  1-1-1-2-4- تنظیمات مکانیکی
  2-1-2-4- تنظیم اساسی زمان بادامک قیچی
  3-1-2-4- تنظیم قیچی
  4-1-2-4- تنظیم بادامکهای کنترل
  5-1-2-4- تنظیمات مکانیکی
  2-2-4- تنظیمات
  1-2-2-4- سوار کردن راپیرها
  2-2-2-4- تنظیم محفظه کابل
  3-2-2-4- تنظیم راپیر سمت راست
  4-2-2-4- تنظیم راپیر سمت چپ
  5-2-2-4- تنظیم محفظه نوار
  6-2-2-4- تنظیم و کنترل سر راپیرها
  1-6-2-2-4- انواع زبانه های فنری نگهدارنده نخ برای راپیر سمت راست
  2-6-2-2-4- کنترل سرراپیر سمت راست توسط گیج
  3-6-2-2-4- سر راپیرسمت چپ
  4-6-2-2-4- تنظیم اهرم بازکننده سر راپیر سمت چپ
  1-4-6-2-2-4-انواع زبانه های نخگیر موجود برای سر راپیر سمت چپ
  3-2-4- نصب کردن سرراپیر روی نوار
  3-2-4- نصب کردن سرراپیر روی نوار
  3-4- دفتین
  4-4- ناحیه برداشت پارچه
  1-4-4- سیستم تیک آب پارچه
  2-4-4- پیچش پارچه
  5-4- کلاج و ترمز
  1-5-4- حرکت و ترمز (کلاچ و ترمز)
  6-4- حاشیه ساز
  1-6-4- حاشیه لینو و حاشیه کمکی
  1-1-6-4- عملکرد بادامکها
  2-1-6-4- تنظیمات حاشیه ساز
  1-2-1-6-4- حاشیه ساز راست ( با حاشیه کمکی )
  1-1-2-1-6-4- تنظیم قیچی
  1-1-1-2-1-6-4- نصب کردن قیچی
  2-1-2-1-6-4- نصب قلاب حاشیه ساز
  3-1-2-1-6-4- تنظیم ترمز نخ
  4-1-2-1-6-4- تنظیم زمان بادامک های کنترل
  2-2-1-6-4- حاشیه ساز سمت چپ
  1-2-2-1-6-4- سوار کردن حاشیه ساز روی ماشین
  2-2-2-1-6-4- تنظیم قیچی
  1-2-2-2-1-6-4- نصب کردن قیچی
  3-2-2-1-6-4- نصب قلاب حاشیه ساز
  3-2-1-6-4- تنظیمات نساجی حاشیه ساز
  1-3-2-1-6-4- حاشیه کمکی سمت چپ
  2-3-2-1-6-4- حاشیه وسط : ( هنگام بافت چند عرض)
  4-2-1-6-4- امکانات بافتهای مختلف در حاشیه
  5-2-1-6-4- نخکشی حاشیه در شانه
  1-5-2-1-6-4- جنس نخ های حاشیه
  7-4- سولزر مدل G6100
  1-7-4-در رابطه با G6100
  1-1-7-4- ساختمان فشرده
  2-1-7-4- کنترل رنگ
  3-1-7-4- غلتک های تار
  4-1-7-4- قسمتهای ماشین
  1-4-1-7-4- محرک ماشین 1525*9.5
  2-4-1-7-4- کنترل تار
  3-4-1-7-4- دفتین
  4-4-1-7-4- کنترل پارچه
  5-1-7-4- طرح
  6-1-7-4- جریان تار الکترونیکی
  2-7-4- در انتها ضمیمه مشخصات تکنیکی با معرفی علائم اختصاری آن ذکر می شود
  1-2-7-4- مشخصات فنی و تکنیکی G6100,EP,SP,J,F  فهرست جداول
  عنوان صفحه
  جداول فصل اول
  جدول (1-1) : مشخصات مکانیزمهای تشکیل دهنه
  جداول فصل دوم
  جدول(1-2) : نسبت صحیح دنده برای سلسله تراکم مناسب پود
  جدول(2-2) : جدول تراکم پود برای حداکثر قطر پیچش چله نخ تار mm800 و قطر ماسوره های خالی چله نخ تار mm216
  جدول (3-2) : جدول تراکم پود برای حداکثر قطر پیچش چله نخ تار mm94و قطر ماسوره های چله mm216 است
  جدول (4-2) : جدول تراکم پودبرای حداکثر قطر پیچش چله mm1016 و قطر ماسوره های چله mm216 است
  جدول( 5-2) : تنظیم کشیدگی نخ توسط فنرهای کششی
  جدول (6-2) : جدول تنظیم فاصله بین میله خالی راهنما و آخرین میله چله کشی (a)
  جدول (7-2) : اطلاعات عمومی وزن پیشنهادی لامل ها
  جدول (8-2) : جدول تعداد لاملها در هر ردیف با توجه به ضخامت آنها
  جدول (9-2) : جدول تنظیم فاصله بین میله خالی راهنما و آخرین میله چله کشی (a)
  جدول (10-2) :جایگاه تیغه عرضا الکتریکی لامل
  جدول (11-2) : جدولها برای تعیین دیمانسیون “a” بر روی پیچ گراب
  جدول (12-2) : اندازه دهانه هوای پیشنهادی
  جدول (13-2) : جدول اتصال
  جدول(14-2) : تعداد، طول و ترتیب وزنه های جداگانه برای عرض های مختلف دستگاه بافندگی
  جدول (15-2) :جدول اندازه شانه با ورقه آلمینیوم پروفیل و قسمت بالاو پایین از مواد مصنوعی
  را نشان می دهد.
  جدول (16-2) : ضخامت دندانه در ارتباط با تراکم شانه
  جدول (17-2) : کنترل نسبت چرخ دنده
  جدول (18-2) : جداول سرعت
  جدول (19-2) : حداکثر سرعت برای 24 شافت دابی بروی WM 28 شافت همراه
  با چله کش های ً13 و ً15 و بادامک پروفیلی (2)
  جدول (20-2) : حداکثر سرعت برای 20 شافت دابی بروی WM28 شافت به همراه
  چله کش های ً13 وً15 و بادامک پروفیلی (2)
  جدول (21-2) : حداکثر سرعت برای 20 شافت دابی بروی WM شافت به همراه
  چله کش های ً13 وً15
  جدول (22-2) : حداکثر سرعت برای 16 شافت دابی WM به همراه چله کش های ً13 وً12
  جدول (23-2) : حداکثر سرعت برای 12 شافت دابی بروی WM16 شافت به
  همراه چله کش های ً13
  جدول (24-2) : حداکثر سرعت برای ماشین های پرز حلقوی و بادامک پروفیلی 2
  جدول (25-2) : حداکثر سرعت برای EP1602به همراه چله کش های ً13و ً15
  جدول (26-2) : جداول گیج کشش دهنده تسمه در قابهای 16 و 28
  جداول فصل سوم
  جدول(1-3) : نسبیت های مختلف چرخ دهنده (‌(FINE
  جدول(2-3) : نسبیت های مختلف چرخ دهنده (‌(Standard
  جدول(3-3): نسبیت های مختلف چرخ دهنده (Coarse)
  جدول (4-3) : نسبت های مختلف دنده FiNE
  جدول (5-3) : نسبت های مختلف دنده STADARD
  جدول(6-3) : نسبت های مختلف دنده COARSE
  جدول (7-3) : انتخاب حس گر
  جدول (8-3) : تعادل مورد نیاز تارها
  جدول (9-3) : برای تنظیم حالت کشیدگی تار
  جدول (10-3) : طول های میله خالی چله
  جدول(11-3) : قطر فنرهای مورد استفاده و کاربد آن
  جدول (12-3) : نوع حس گر
  جدول(13-3) : جدول نوع حس گر
  (کشیدگی تار مربوطه می بایست بین حداقل ارزش و حداکثر ارزش باشد.)
  جدول(14-3) : جدول ارزش های محرک با توجه به نوع بافت و یکنواختی تار
  جدول (15-3) : برای حالت نصب با توجه به حالت کشیدگی
  جدول (16-3) : جدول تنظیم فاصله (a)
  جدول (17-3) : ضخامت پیشنهاد شده برای ورقه های ترمز
  جدول (18-3) : تنظیم دهانه هوا
  جدول (19-3) : جدول اتصالات
  جدول(20-3) : سایز فنر و نیروی بست
  جدول (21-3) : جدول فشار فنرها
  جدول(22-3) : فاصله آزاد با توجه تعداد رنگ پود
  جدول (23-3): تنظیم برای کنترل مسافت b و a بین خط کش راهنمای نواری 5 و دندانه های محافظ 7و8
  جدول (24-3) :جدول عرض ماشین
  جدول (25-3) : جدول اورتراول
  جداول فصل چهارم
  جدول (1-4) : جدول تنظیم پل اسنو با توجه به نوع پارچه
  جدول(2-4) : تعداد پود در سانتی متر با توجه به نوع دنده حلزونی 1
  جدول(3-4) : تعداد پود در سانتی متر با توجه به نوع دنده حلزونی 2
  جدول (4-4) : طریقه کاهش تراکم در حاشیه
   


موضوع پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, نمونه پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, جستجوی پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, فایل Word پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, دانلود پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, فایل PDF پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, تحقیق در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, مقاله در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, پروژه در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, پروپوزال در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, تز دکترا در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, تحقیقات دانشجویی درباره پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, مقالات دانشجویی درباره پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, پروژه درباره پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, گزارش سمینار در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, پروژه دانشجویی در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, تحقیق دانش آموزی در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, مقاله دانش آموزی در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر, رساله دکترا در مورد پایان نامه بررسی روند پیشرفت ماشین های بافندگی راپیری سولزر

پايان نامه مقطع کارداني سال 1386 کلمه روبات (‌Robot) اولين بار در سال 1921 در نمايشنامه ‌اي به نام « روباتهاي جهاني روسام » اثر کارل چاپک ( نويسنده چک) بکار برده شد؛ اين ک

برای دریافت درجه کارشناسی ارشد تکنولوژی نساجی چکیده شناخت خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فرش برای تولید محصولی با کیفیت و حفظ ظاهر مناسب از ضروریات میباشد . در این تحقیق تلاش شده است تا مدلی برای تعیین ارتباط میان پارامترهای مختلف این خصوصیات ارائه گردد، از این رو برای اندازه گیری این خصوصیات از سه نوع الیاف اکریلیک ، پلی پروپیلن و پلی استر استفاده شده و 81 نمونه فرش با پارامترهای ...

مقدمه در اين تحقيق سعي بر اين بوده است به جهت بررسي و شناخت صنايع دستي و صنايع دستي استان فارس مطالعاتي صورت گيرد که حاصل اين بررسي در قالب‌ 3 فصل ارائه‌ مي‌شود. در (فصل‌ اول&z

پايان نامه مقطع کارشناسي ارشد رشته مهندسي نساجي سال 1387 مقدمه انسان از ابتداي خلقت تا کنون، تنوع پوشش خود را از برگ درخت تا منسوجات هوشمند امروزي، اختيار نموده است. در گذر زمان با فهم و

پایان نامه‌ی کارشناسی ارشد در رشته‌ی مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی) چکیده دینامیک و کنترل فازی تطبیقی مد لغزشی زمان محدود روبات موازی هگزا با استفاده از خطای همزمان سازی توسعه و افزایش تولید صنایع و در پی آن رشد اقتصادی و اجتماعی یک جامعه در قرن جدید، با خودکار کردن روندهای تولید گره خورده است. روبات ها یکی از اجزای اصلی خودکار ساختن صنایع می باشند. پس از استفاده فراوان از روبات ...

پايان نامه کارشناسي ارشد دانشکده هنر و معماري گروه : فرش(رنگرزي) مهرماه 1393 چکيده:   امروزه در جهان پيشرفته و صنعتي حاضر با استفاده از روش هاي نوين تلاش بر اين است که محصولات تول

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر چکیده: در سال های اخیر با توجه به رشد روز افزون درخواستها و پیوستن مشتریان جدید به دنیای محاسبات، سیستم های محاسباتی نیز باید تغییر کنند و قدرتمندتر وانعطاف پذیرتر از قبل عمل نمایند. در این میان محاسبات ابری به عنوان مدلی فراتر از یک سیستم ارائه شد که در حال حاضر توانایی پاسخگویی به اکثر درخواست ها و نیازمندی ها را دارد. راه حل های ...

پایان نامه کارشناسی ارشد (یا رساله دکتری) رشته : مدیریت اجرایی(MA) گرایش: استراتژی چکیده رفتار مصرف کننده جزء مهمترین فصول بازاریابی است که باید بررسی شود. تا زمانیکه یک بنگاه اقتصادی قادر نباشد نحوه شکل گیری رفتار مصرف کننده را شناسایی کند، نمی¬تواند برنامه¬های بازاریابی خود را مشخص نماید. از این رو تدوین استراتژی¬های بازاریابی یک شرکت معطوف به شناخت رفتار مصرف کنندگان است. ...

پايان نامه کارشناسي ارشد دانشکده هنر و معماري اردکان گروه فرش( مواد اوليه و رنگرزي ) مهر 1393 چکيده:   فرش دستباف در طول مدت زمان استفاده از آن ممکن است تحت تأثير عوامل و شرايط مح

چکيده: اين پروژه که تحت عنوان عايق مايع در برق قدرت مي باشد از سه فصل تشکيل يافته است که در طول اين فصل ضمن آشنايي شما با عايق هاي مايع و انواع آنها شما را با چگونگي کاربرد و خصوصيات فيزيکي اين عا

ثبت سفارش