پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران

مشخص نشده 380 KB 26775 357
مشخص نشده مشخص نشده مدیریت
قیمت قبل:۹۴,۷۰۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۲۴,۸۵۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • پایان نامه مقطع کارشناسی

  رشته مدیریت بیمه

  سال 1386

  پیشگفتار

  پانزدهم آبانماه تاریخی است به یاد ماندنی در صنعت بیمه کشور. در سال 1341 در چنین روزی شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی در یکی از عمارت های خیابان لاله زار ( سینما خورشید ) تأسیس و به طور رسمی آغاز به کار کرد. سرمایه ابتدایی شرکت سهامی بیمه ایران با فروش اقساطی اراضی واگذار شده باغ فردوس از طرف دولت به میزان 20 میلیون ریال تأمین شد.

  با وجود کارشکنی های اولیه شرکت های بیمه خارجی، شرکت بیمه ایران موفق شد در همان سال نخست فعالیت 62% بازار بیمه کشور را در اختیار بگیرد و سهم موسسات خارجی را از 100% به 38% کاهش دهد. بیمه ایران همچنین درصد واگذاری اتکائی را از حدود 90% به 44% تقلیل داد و با کاهش نرخ حق بیمه در برخی از رشته ها به حدود 50% در گسترش و توسعه بیمه نقش موثری را ایفا کرد که امروز در سراسر کشور بلکه در کشورهای اروپایی و آسیایی بویژه در خاورمیانه نامی پر آوازه و آشناست.

  آغاز فعالیت بیمه ایران (14 آبان 1314 ) را به تعبیری می توان ملی شدن صنعت بیمه و خلع ید از موسسات بیمه خارجی تلقی کرد.

  نخستین بیمه نامه صادره متعلق به بیمه نامه حریق منزل مرحوم داور (وزیر مالیه وقت ) بود.

  در آذرماه آن سال، نخستین بیمه نامه حمل و نقل نیز صادر شد.

  در سال 1315، نخستین واحد صدور بیمه های اتومبیل و حوادث شروع به کار کرد.

  در سال 1315 در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، رشت، همدان، اهواز و بوشهر اقدام به تأسیس نمایندگی شد.

  در همان سال، برای اولین بار شرکت بیمه ایران خطرات ناشی از حوادث کار را در بنگاه انحصار دخانیات بر عهده گرفت و به این ترتیب نخستین قدم در راه شروع بیمه های اجتماعی و کارگران برداشته شد.

  تعدادی از دانشجویان ایرانی رشته های اقتصادی و تجاری خارج از کشور برای آموختن فنون بیمه گماشته شدند.

  سپس رشته بیمه سرقت شروع به کار کرد و بیمه سوخت و سوز معاملات اعتباری و تجارت نیز آغاز شد.

  از اواسط سال 1380 سیاست های مدیریتی بیمه ایران از رشد کمی به رشد و توسعه کیفی و توسعه پایدار تغییر نمود و برنامه بهسازی شرکت با تأکید بر اصل پذیرفته شده مشتری مداری در خدمات بازرگانی، طراحی و به اجرا درآمد و در مدت کوتاهی که از اجرای ابن برنامه سپری شد نشانه های پیشرفت و بهبود فعالیت آشکار گردیده و اینک آینده ای روشن و قرین موفقیت را نوید می دهد.

  در زمینه ارتقای دانش فنی و حر فه ای کارکنان فعالیت چشمگیری صورت گرفته و میزان آموزش سرانه از 5 ساعت به 60 ساعت افزایش یافته و این مدت به 100 ساعت در سال 82 ارتقاء یافت و در سال 82 به 120 ساعت رسید.

  در بخش بین المللی و اتکایی به ویژه در زمینه قبول اتکایی از کشورهای دیگر، فعالیت زیادی صورت گرفته است که با تداوم آن همه ساله مبالغی ارز برای کشور تحصیل می شود. بعنوان نمونه 15% بیمه های اتکائی کشور عمان را می توان نام برد. در بخش واگذاری های اتکایی نیز ضمن ارتباط با بازارهای معتبر جهانی، قرار دادهای معتبری منعقد شده و برای ریسکهای عظیم بیمه شده،پوشش های لازم با شرایط مناسب تأمین شده است.

  در بخش نفت و گاز و پتروشیمی، هواپیمایی و نیرو کلیه ریسک های موجود با همکاری سایر شرکتهای بیمه تحت پوشش قرار گرفته و سهم بیمه ایران در این بیمه ها بین 42 تا 50 درصد می باشد.

  بخش مدیریت وجوه و سرمایه گذاری شرکت نیز فعال شده و از این طریق ضمن کسب درآمد و افزایش سرمایه امکان مشارکت در طرح های اقتصادی کشور نیز فراهم گردید و در بخش سرمایه گذاری بورس نیز سود قابل توجهی را در سال 82 به دست آورد.

  ضمناً بیمه ایران به عنوان یک سازمان دولتی توانسته است در سال 81 از نظر میزان فروش، سرانه فروش، رشد فروش، میزان دارایی ها و سایر شاخص ها رتبه برتر را کسب نموده و مدیر عامل بیمه ایران با توجه به برنامه های بهسازی و به کارگیری نظریه های مدیریت اجرایی در ششمین جشنواره شهید رجایی به عنوان « مدیر نمونه ملی » شناخته شده است و در سال 82 نیز یک مدیر نمونه استانی و 8 استان برتر را در طرح تکریم ارباب رجوع معرفی نماید. بیمه ایران در سال 81 موفق شد فعالیت های خود را به سطح استانداردهای بین المللی ارتقاء دهد و پس از بررسی عملکرد این شرکت از سوی موسسات استاندارد جهانی برای اولین بار در کشور موفق به اخذ رتبه بین المللی  گردید. همچنین دریافت گواهی PSC استاندارد خدمات و کیفیت محصولات و اخذ گواهی ISO-9001 سال 2000 تأیید دیگری است بر جایگاه بین المللی بیمه ایران در منطقه.

  هم اکنون بیمه ایران با داشتن حدود 300 شعبه، 150 شرکت نمایندگی و نزدیک به 4000 نمایندگی گسترده ترین شبکه ارائه خدمات را در صنعت بیمه کشور دارا می باشد.

  اما مهمترین فعالیت بیمه ایران فراگیر نمودن بیمه در سطح کشور و در بین خانواده های هم وطن بود که تحت عنوان طرحهای خانه به خانه موفق به اجرای 13 طرح همگام خانه به خانه طی 3 سال گردید و با ارائه این طرحها و سایر  فعالیت های درون مرزی و برون مرزی نقش مهمی در ارتقای سرانه بیمه در کشور ایفاد نماید.

  هفت دهه فعالیت و بیش از 50% پرتقوی صنعت بیمه همراه با برنامه ریزی علمی مدیران آکادمیک و مجرب بیمه ایران نوید رقابت در بازار جهانی را در آینده نزدیک به ارمغان خواهد آورد.

  انشاء الله- روابط عمومی بیمه ایران

  تاریخچه بیمه در ایران

  در سال 1310 خورشیدی، فعالیت جدی ایران در زمینه آغاز شد. در این سال بود که قانون و نظامنامه ثبت شرکتها در ایران به تصویب رسید و متعاقب آن بسیاری از شرکتهای بیمه خارجی از جمله گستراخ، آلیانس، ایگل استار،یورکشایر، رویال، ویکتوریا، ناسیونال سویس، فنیکس، اتحاد الوطنی و . . . به تأسیس شعبه یا نمایندگی در ایران پرداختند.

  گسترش فعالیت شرکتهای بیمه خارجی، مسوولان کشور را متوجه ضرورت تأسیس یک شرکت بیمه ایرانی کرد و دولت در شانزدهم شهریور 1314 شرکت سهامی بیمه ایران را با سرمایه 20 میلیون ریال تأسیس نمود. فعالیت رسمی شرکت سهامی بیمه ایران از اواسط آبان ماه همان سال آغاز شد. تأسیس شرکت سهامی بیمه ایران، نقطه عطفی در تاریخ فعالیت بیمه ای کشور به شمار می رود زیرا از آن پس دولت با در اختیار داشتن تشکیلات اجرایی مناسب، قادر به کنترل بازار و نظارت بر فعالیت موسسات بیمه خارجی شد. دو سال پس از تأسیس شرکت سهامی بیمه ایران یعنی در سال 1316، « قانون بیمه » در 36 ماده تدوین شد و به تصویب مجلس شورای ملی رسید. پس از آن نیز مقررات دیگری در جهت کنترل و نظارت بر فعالیت موسسات بیمه از طریق الزام آنها به واگذاری 25 درصد بیمه نامه های صادره به صورت اتکایی اجباری به شرکت سهامی بیمه ایران وضع شد؛ در این رهگذر، الزام به بیمه کردن کالاهای وارداتی و صادراتی و اموال موجود در ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور نزد یکی از موسسات بیمه که در ایران به ثبت رسیده اند، بر استحکام شرکتهای بیمه افزود.

  شرکت سهامی بیمه ایران با حمایت دولت به فعالیت خود ادامه داد و این حمایت منجر به تقویت نقش این شرکت در بازار بیمه کشور و توقف تدریجی فعالیت شعب و نمایندگیهای شرکتهای بیمه خارجی شد. این روند کماکان ادامه یافت تا آنکه در سال 1331 بر اساس مصوبه هیأت دولت کلیه شرکتهای بیمه خارجی موظف شدند برای ادامه فعالیت خود در ایران مبلغ 250 دلار ودیعه نزد بانک ملی ایران تودیع نمایند و پس از آن نیز منافع سالیانه خود را تا زمانی که این مبلغ به 500 دلار برسد بر آن بیفزایند. این تصمیم موجب تعطیل شدن کلیه نمایندگیها و شعب شرکتهای بیمه خارجی در ایران به استثنای دو شرکت بیمه «یورکشایر» و «اینگستراخ» گردید و شرایط را برای گسترش فعالیت شرکتهای بیمه ایران فراهم ساخت.

  نخستین شرکت بیمه خصوصی ایران به نام «بیمه شرق» در سال 1329 خورشیدی تأسیس شد. پس از آن تا سال 1343 به تدریج هفت شرکت بیمه خصوصی دیگر به نامهای آریا، پارس، ملی، آسیا، البرز، امید و ساختمان و کار به ترتیب تأسیس شدند و به فعالیت بیمه ای پرداختند. همان طور که اشاره شد از سال 1316 کلیه شرکتهای بیمه موظف شدند 25 درصد از امور بیمه ای خود را به صورت اتکایی اجباری به شرکت بیمه ایران واگذار نمایند. این واگذاری عمدتاً از طریق لیستهایی به نام بردرو که حاوی کلیه اطلاعات راجع به بیمه نامه های صادره و خسارتهای پرداخت شده این شرکتها بود انجام گرفت. بدیهی است ارائه اطلاعات به شرکت بیمه رقیب هیچ گاه نمی توانست مورد رضایت و علاقه شرکتهای بیمه  واگذارنده باشد. از سوی دیگر، با افزایش تعداد شرکتهای بیمه، ضرورت اعمال نظارت بیشتر دولت بر این صنعت و تدوین اصول و ضوابط استاندارد برای فعالیتهای بیمه ای به منظور حفظ حقوق بیمه گذاران و بیمه شدگان احساس می شد. به همین دلیل در سال 1350 « بیمه مرکزی ایران » به منظور تحقق هدفهای فوق تأسیس شد. در ماده 1 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری چنین آمده است: « به منظور تنظیم و تعمیم و هدایت امر بیمه در ایران و حمایت بیمه گذاران و بیمه شدگان و صاحبان حقوق آنها، همچنین به منظور اعمال نظارت دولت بر این فعالیت، موسسه ای به نام بیمه مرکزی ایران طبق این قانون به صورت شرکت سهامی تأسیس می گردد». این قانون از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول، سازمان، ارکان، تشکیلات، نظارت و نحوه اداره بیمه مرکزی ایران تعیین شده و در بخش دوم ضوابط مربوط به نحوه تأسیس و فعالیت شرکتهای بیمه و ادغام و انحلال و ورشکستگی آنها مشخص شده است. طبق این قانون بیمه مرکزی ایران سازمانی است مستقل که هیچ گونه تشکیلاتی و ارگانیک با هیچ یک از وزارتها و سازمانهای دیگر دولتی ندارد و تنها ارتباط آن با وزارت امور اقتصادی و دارایی این است که وزیر امور اقتصادی و دارایی رئیس مجمع عمومی بیمه مرکزی ایران است. وزیران بازرگانی و کار و امور اجتماعی نیز عضو این مجمع هستند. رئیس کل بیمه مرکزی ایران کلیه اختیارات ناشی از این قانون را دارد و بسته به صلاح دید می تواند به معاونان یا مدیران بیمه مرکزی تفویض اختیار کند.

  فهرست منابع

  ایزدپناه، مسیح، اصول بیمه؛ انتشارات مدرسه عالی بیمه تهران، تهران: بی تا.

  پاکباز، خسرو. تأمین اجتماعی؛ انتشارات ارژنگ، تهران: 1347.

  دستباز ، هادی، اصول و کلیات بیمه های اشخاص، جلد اول، انتشارات علمی و فرهنگی دانشگاه علامه طباطبائی.

  قانون بیمه ؛ بیمه مرکزی ایران؛ انتشارات بیمه مرکزی ایران.

  شیبانی، احمد علی. پیدایش و تحول بیمه؛ انتشارات مدرسه عالی بیمه تهران، تهران:1352.

  شیمی، علی اصغر. تکلونوژی حریق؛ انتشارات دانشگاه ملی ایران،‌ تهران: 1354.

  فصلنامه صنعت بیمه؛ انتشارات بیمه مرکزی ایران، شناره های مختلف.

  کریمی، آیت. بیمه اتکایی بیمه های غیر زندگی؛ انتشارات بیمه مرکزی ایران، تهران: 1372.

  کریمی، آیت، کلیات بیمه ، انتشارات بیمه مرکزی ایران، آدرس: تهران خیابان افریقا نبش خیابان ناهید شماره 72 تلفن 220500011

  کریمی، آیت، مبانی نظری  و عملی بیمه های اموال ، ناشر: بیمه مرکزی ایران

  .بیمه اموال و مسؤولیت(جلد1)؛ انتشارات دانشکده امور اقتصادی و دارایی، تهران:1372.

  . کلیات و اصول بیمه؛ انتشارات دانشکده امور اقتصادی، تهران: 1369.

  مشایخی، همایون. مبانی و اصول حقوقی بیمه؛ انتشارات مدرسه عالی بیمه تهران، تهران: 1353.

  10- ملک نیا، غلامرضا. بیمه آتش سوزی؛ انتشارات مدرسه عالی بیمه تهران، تهران: 1352.

  11- جزوه های آموزشی بیمه ایران جزوه آموزشی بیمه اتومبیل، بیمه آتش سوزی، بیمه مهندسی، بیمه مسئولیت مولف: مرکز آموزش بیمه ایران ناشر: انتشارات بیمه ایران آدرس: تهران – خیابان حافظ شمالی – جنب خیابان ورشو ابتدای پل پلاک 639

  11.C.l.l. Property and Pecuniary lnsurance;Charterd lnsurance lnstitute, England:1985.                                                                 

  12. S.I.T.C.Generai Principles of lnsurance; Swiss lnsurance Training Centre, Swiss: 1983.     

  سایت بیمه ایران:

  iranisurancee co.

  Pr-ire@ iraninsarance.com

  http:// www.iraninsurance.org

  info@ iranini surance.org

 • مقدمه ................................................................................................................................................... 1

  تاریخچه بیمه ایران (شرکت سهامی بیمه ایران).............................................................................. 1

  تاریخچه بیمه در ایران......................................................................................................................... 2

  فصل اول : بیمه چیست؟

  بخش اول: تعریف واژه بیمه؟.............................................................................................................. 6

  بخش دوم: موارد فسخ و انفساخ قرارداد بیمه.................................................................................... 6

  بخش سوم: متن کامل قانون بیمه مصوب سال 1316 معاملات بیمه..................................... 10

  فصل دوم: بیمه های اتومبیل

  بخش اول: بیمه شخص ثالث.......................................................................................................... 15

  توضیحات مهم.................................................................................................................................. 16

  مدارک لازم مورد نیاز و شرایط رسیدگی به پرونده های خسارت شخص ثالث.......................... 17

  بخش دوم: بیمه سرنشینان اتومبیل................................................................................................. 18

  توضیحات مهم.................................................................................................................................. 19

  مدارک مورد نیاز پرونده های خسارت سرنشین............................................................................. 19

  بخش سوم: بیمه بدنه اتومبیل.......................................................................................................... 20

  خطرات تبعی و تکمیلی.................................................................................................................... 21

  مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بدنه................................................................................... 22

  بخش چهارم: شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل............................................................................. 23

  شرایط مخصوص بیمه های تکمیلی بدنه اتومبیل......................................................................... 29

  گزیده ای از شرایط عمومی و خصوصی بیمه اتومبیل................................................................... 30

  فصل سوم: بیمه آتش سوزی

  بخش اول: تاریخچه بیمه آتش سوزی........................................................................................... 31

  موضوع بیمه آتش سوزی................................................................................................................. 32

  آتش سوزی چیست؟........................................................................................................................ 34

  بخش دوم: انواع خطرهای تحت پوشش در بیمه های آتش سوزی

  مشخصات خطرهای اصلی و تبعی.................................................................................................. 34

  تعریف آتش سوزی........................................................................................................................... 36

  بخش سوم: شرایط بیمه نامه آتش سوزی

  شرایط عمومی................................................................................................................................... 38

  فسخ بیمه نامه آتش سوزی............................................................................................................. 41

  شرایط خصوصی شرایط ویژه الحاقیه............................................................................................. 44

  بخش چهارم: نحوه تنظیم و آنالیز بیمه نامه

  نحوه محاسبه حق بیمه..................................................................................................................... 46

  پرداخت خسارت در بیمه آتش سوزی............................................................................................. 48

  فصل چهارم: بیمه باربری (حمل و نقل کالا)

  بخش اول: بیمه حمل و نقل دریایی

  کلیات................................................................................................................................................. 50

  قرارداد بیمه دریایی........................................................................................................................... 51

  بیمه نامه دریایی................................................................................................................................ 53

  بیمه نامه های حمل و نقل............................................................................................................... 57

  بخش دوم: قرارداد بیمه حمل و نقل کالا

  بیمه بدنه کشتی................................................................................................................................. 62

  محدودیت پوشش............................................................................................................................. 63

  کارشناسی در بیمه حمل و نقل دریایی........................................................................................... 68

  باشگاههای حمایت و جبران خسارت (پی اند آی)........................................................................ 73

  بخش سوم: بیمه حمل و نقل زمینی

  حمل و نقل در خشکی..................................................................................................................... 73

  حمل و نقل داخلی (توزیع کالا)....................................................................................................... 74

  مراحل اجرایی واردات کالا.............................................................................................................. 75

  بیمه های باربری............................................................................................................................... 79

  انواع خطرات تحت پوشش.............................................................................................................. 82

  خطرهای مورد تعهد.......................................................................................................................... 83

  الحاقیه های مربوط به بیمه نامه های وارداتی............................................................................... 85

  خسارت - خسارت همگانی و هزینه های نجات............................................................................ 91

  عملیات نجات و هزینه های مربوطه................................................................................................ 92

  بازیافت در خسارت باربری............................................................................................................... 95

  بارنامه دریایی.................................................................................................................................... 96

  چند نکته در خصوص بیمه نامه های صادراتی و داخلی............................................................ 100

  متن کالای دست دوم................................................................................................................... 101

  متن توتا لاس................................................................................................................................ 101

  متن تخفیف کانتینر........................................................................................................................ 101

  متن موتورلنج................................................................................................................................. 101

  متن ترانزیت .................................................................................................................................. 101

  نرخ های اضافی............................................................................................................................. 101

  متن فلد........................................................................................................................................... 102

  بیمه نامه باربری هوایی دریایی خشکی (صادرات و واردات)..................................................... 102

  بخش چهارم: شرایط عمومی........................................................................................................ 103

  بخش پنجم: بیمه هواپیما.............................................................................................................. 107

  قانون بیمه هواپیما.......................................................................................................................... 108

  اشخاص ثالث................................................................................................................................ 109

  انواع بیمه هوپیما............................................................................................................................ 109

  بخش ششم: شرایط بیمه گران کالا شرایط A,B,C

  مجموعه شرایط A........................................................................................................................ 116

  مجموعه شرایط B........................................................................................................................ 116

  مجموعه شرایط C........................................................................................................................ 121

  فصل پنجم: بیمه های اشخاص

  بخش اول: مفاهیم بنیادی بیمه های اشخاص

  علل پیدایش، گسترش و تکامل بیمه های اشخاص................................................................. 126

  اصول قرارداد های بیمه های اشخاص....................................................................................... 129

  تعاریف جدول مشخصات ............................................................................................................. 130

  جدول مشخصات........................................................................................................................... 133

  شرایط عمومی................................................................................................................................ 134

  شرایط خصوصی............................................................................................................................ 135

  انواع اصلی بیمه های اشخاص.................................................................................................... 136

  بخش دوم: بیمه های عمر و مستمری

  انواع بیمه های عمر....................................................................................................................... 137

  بیمه ی عمر خطر فوت ساده (عمر ساده زمانی)......................................................................... 137...........

  صور مختلف بیمه های خطر فوت ساده زمانی........................................................................... 138

  نمونه جدول حق بیمه سالیانه در عمر زمانی برای سرمایه 1000 ریال (انفرادی)................ 139

  موارد استفاده ی بیمه های عمر زمانی (به شرط فوت).............................................................. 141...........

  بیمه عمر به شرط حیات................................................................................................................ 141

  بیمه تمام عمر................................................................................................................................. 142

  بیمه تمام عمر بازپرداخت حق بیمه در تمام طول قرارداد.......................................................... 143...........

  بیمه تمام عمر بازپرداخت حق بیمه ی محدود............................................................................ 143

  نمونه ای از جدول حق بیمه مختلط خطر فوت به شرط حیات.................................................. 148

  انواع مختلف بیمه های مختلط پس انداز.................................................................................... 148

  بیمه های مستمری........................................................................................................................ 150

  انواع بیمه های مستمری............................................................................................................... 152

  بخش سوم: بیمه های حوادث و درمانی

  بیمه های حوادث........................................................................................................................... 158

  اصول بیمه گری بیمه های حادثه................................................................................................ 163

  عوامل موثر در بیمه گری بیمه های حادثه.................................................................................. 164

  بیمه های درمانی........................................................................................................................... 166

  بخش چهارم: بیمه های گروهی

  علل پیدایش، گسترش و تکامل بیمه های گروهی .................................................................. 171

  بیمه های عمر زمانی گروهی (به شرط فوت).............................................................................. 172

  بیمه های عمر زمانی مانده بدهکار............................................................................................... 176

  بیمه های حوادث گروهی.............................................................................................................. 177

  بیمه های درمانی........................................................................................................................... 181

  انواع قراردادهای بیمه های درمانی.............................................................................................. 183

  بیمه درمان گروهی در ایران......................................................................................................... 185

  استثنائات بیمه‌های درمانی............................................................................................................ 186

  عوامل موثر در بیمه گری بیمه های گروهی عمر و حادثه......................................................... 187

  عوامل موثر در بیمه گری بیمه های گروهی درمانی.................................................................. 191

  بخش پنجم : شرایط خصوصی بیمه حوادث تحصیلی............................................................... 192

  بخش ششم : بیمه مسافران خارج از کشور (AGSA) آگسا................................................ 195

  بخش هفتم : شرایط عمومی بیمه حوادث شخصی گروهی....................................................... 203

  فصل ششم: بیمه های مسئولیت

  بخش اول: بیمه های مسئولیت مدنی از دیدگاه قانون.............................................................. 211

  مبانی مسئولیت مدنی.................................................................................................................... 231

  بیمه مسئولیت مدنی...................................................................................................................... 214...........

  بخش دوم: انواع بیمه های مسئولیت مدنی

  بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان.................................................................................... 214

  بیمه مسئولیت عمومی................................................................................................................... 215

  بیمه مسئولیت تولید کنندگان کالا................................................................................................ 215

  بیمه مسئولیت حرفه ای................................................................................................................ 215...........            

  بیمه مسئولیت قراردادی................................................................................................................ 216

  بخش سوم: بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در مقابل کارکنان............................................. 216

  نحوه صدور بیمه نامه..................................................................................................................... 220

  بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در مقابل کارکنان.................................................................. 222

  شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در برابر کارکنان.......................................... 223

  بخش چهارم: بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی.................................... 226

   نحوه صدور بیمه نامه................................................................................................................... 229

  بیمه نامه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی.................................................... 232

  شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی.......................... 233

  بخش پنجم: بیمه مسئولیت فنی بیمارستان................................................................................ 235

  مشخصات بیمه نامه...................................................................................................................... 236

  نحوه صدور بیمه نامه..................................................................................................................... 237

  شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت حرفه ای  پزشکان.............................................................. 240

  بخش ششم: بیمه مسئولیت کالا................................................................................................. 242

  بیمه مسئولیت حرفه ای................................................................................................................ 243

  بیمه مسئولیت دارندگان وسیله ی نقلیه در مقابل شخص ثالث................................................ 245

  فصل هفتم: بیمه های مهندسی

  بخش اول :  بیمه نامه‌های مهندسی در یک نگاه .................................................................... 255

  مفهوم تمام خطر در بیمه های مهندسی AllRisk................................................................. 258

  ویژگی های بیمه های تمام خطر مهندسی نسبت به سایر رشته های بیمه............................. 258

  بخش دوم: انواع بیمه های مهندسی

  بیمه تمام خطر پیمانکاران یا مقاطعه کاران یا ساختمانی........................................................... 260

  اجزاء تشکیل دهنده یک پیمان یا قرارداد................................................................................... 261

  موارد مهم شناخت یک بیمه نامه................................................................................................. 262

  موارد پوشش بیمه ای بیمه نامه CAR..................................................................................... 263

  استثنائات......................................................................................................................................... 265

  مراحل صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران ............................................................................ 269

  جدول مشخصات بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران...................................................................... 281

  بخش سوم: بیمه تمام خطر نصب................................................................................................ 283

  موضوع مورد بیمه........................................................................................................................... 283

  ویژگی های بیمه ی تمام خطر نصب........................................................................................... 284

  پرداخت و تصفیه خسارت.............................................................................................................. 285

  بخش چهارم: 1- بیمه ماشین آلات........................................................................................... 286

  2) بیمه عدم النفع ماشین آلات................................................................................................... 290

  3) بیمه ی ماشین آلات ساختمانی............................................................................................. 293

  بخش پنجم: نسل های قدیم و جدید بیمه های مهندسی........................................................ 296

  تعاریف............................................................................................................................................. 297

  بیمه ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی..................................................................................... 298

  بیمه تمام خطر کامپیوتر................................................................................................................. 299

  بیمه ولتاژ پایین و تجهیزات الکترونیکی...................................................................................... 300...........

  بیمه فاسد شدن کالا در سردخانه................................................................................................. 300

  بیمه سازه های تکمیل شده.......................................................................................................... 301

  فصل هشتم: بیمه های زیان پولی

  بخش اول: بیمه ی اعتبار.............................................................................................................. 303

  بخش دوم: بیمه ی تضمین.......................................................................................................... 307

  بخش سوم: بیمه ی عدم النفع...................................................................................................... 312

  فصل نهم: ضمائم

  منابع و مآخذ


موضوع پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , نمونه پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , جستجوی پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , فایل Word پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , دانلود پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , فایل PDF پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , تحقیق در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , مقاله در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , پروژه در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , پروپوزال در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , تز دکترا در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , تحقیقات دانشجویی درباره پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , مقالات دانشجویی درباره پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , پروژه درباره پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , گزارش سمینار در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , پروژه دانشجویی در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , تحقیق دانش آموزی در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , مقاله دانش آموزی در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران , رساله دکترا در مورد پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران

پايان نامه مقطع کارشناسي ارشد رشته مديريت بيمه سال 1385 مقدمه: تحولي ژرف در شرف وقوع است. تحولي که در سالهاي آينده جامعه صنعتي را اساساً دگرگون خواهد نمود. اين تحول ويژه، نتيجه پيشرفتهاي

پايان نامه تحصيلي جهت اخذ درجه کارشناسي ارشد(M.A رشته مديريت بازرگاني گرايش بين الملل سال تحصيلي 92-91 چکيده افزايش رقابت به خصوص در بخش خدمات، توجه بيشتر به حفظ و نگهداري مشتريان ف

مقدمه تاريخچه بيمه در ايران در سال 1310 خورشيدي ، فعاليت جدي ايران در زمينه بيمه آغاز شد . در اين سال بود که قانون و نظامنامه ثبت شرکتها در ايران به تصويب رسيد و متعاقب آن بسياري از شرکتها بيمه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی چکیده در بازاریابی امروز، هزینه از دست دادن یک مشتری برابر است با از دست دادن منافع خدماتی که آن مشتری در طول عمر به آن نیاز دارد. بیمه ها را می توان جزو شریان های حیاتی اقتصادی هر کشور دانست. هدف عمده مدیریت بازاریابی بیمه، جذب مشتری جدید و حفظ مشتریان قبلی و ایجاد آگاهی در زمینه نتایج بیمه است. رشد روز افزون صنایع، وسایل نقلیه و ...

پایان­نامه تحصیلی جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد رشته: مدیریت بازرگانی گرایش بیمه چکیده خصوصی سازی و آزاد سازی به عنوان راهکارهایی بوده که در دو دهه 1980 و 1990 از سوی صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و سایر مراکز اقتصادی بین المللی برای بالا بردن کارایی به طور اکید به کشورهای گوناگون توصیه می شد. امروزه خصوصی سازی در دستور کار اکثر کشورها قرار دارد. از آنجایی که صنعت بیمه، یکی از ...

پايان نامه جهت اخذ درجه کارشناسي ارشد رشته صنايع – مديريت سيستم و بهره وري زمستان 1392 چکيده بيمه عمر را مي‌توان يکي از هوشمندانه ترين ابداعات بشر در راستاي تامين امنيت و آرامش

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد (M.A) رشته : مدیریت بازرگانی گرایش:بیمه چکیده بیمه ی عمر به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری و همچنین، به منظور غلبه بر مشکلات ناشی از مرگ سرپرست خانواده و پیری و کهولت است. در بسیاری از کشورها با بیمه های عمر، منبع مالی عظیمی درکل جامعه از حق بیمه های گرفته شده به دست می آید که میتوان برای توسعه ی خود صنعت بیمه و یا دیگر بخش ها و خدمات ...

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد MA رشته: مدیریت بازرگانی گرایش: بیمه چکیده: یکی از راهکارهای فراروی دولتها برای کاهش فقر ، برقراری نظام تامین اجتماعی بوده است. تحقیق حاضر به بررسی ارتباط بین هزینه های درمانی پرداخت شده توسط مردم و یا سهم مردم از این هزینه ها و درامدهای نفتی و رشد اقتصادی در فاصله سالهای1391-1370از روش حداقل مربعات معمولی و استفاده از نرم افزار ...

پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد(M.A.) چکیده شبکه فروش بیمه یکی از مهمترین بخش های شرکت های بیمه می باشد، چرا که از یک سو درآمد حاصل از عملیات بیمه گری را از طریق فروش محصولات بیمه ای و دریافت حق بیمه های مربوطه تأمین می کند و از طرف دیگر این واحد در ارتباط نزدیک با مشتریان است و چگونگی تعامل این واحد با مشتریان در میزان فروش، تکرار خرید و توصیه به دیگران و... تاثیر بسزایی ...

پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بررسی میزان رضایت مندی زیان دیدگان شخص ثالث از عملکرد بیمه ایران مورد مطالعه: شهرستان بوشهر چکیده: در دنیای پر رقابت امروز، دستیابی به جایگاه مناسب در بازار، سخت و دشوار است و برای داشتن یک موقعیت پایدار در بازار، ارائه خدمات با کیفیت برتر به مشتریان – به خصوص در مورد شرکت‌های خدماتی (مانند شرکت‌های موجود در صنعت بیمه)- به ...

ثبت سفارش