پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت

word 335 KB 32781 200
مشخص نشده کارشناسی ارشد مدیریت
قیمت قبل:۷۰,۴۰۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۲۴,۸۵۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • چکیده

  این تحقیق قصد دارد تا مبحث EFQM را به طور کامل تشریح نموده و با توجه به اهمیت معیار کارکنان از توانمندسازها در بحث EFQM‌ به بررسی میزان اثر بخشی و شناسایی کانالهای دو سویه بین کارکنان و مدیریت در شرکت هپکو بپردازد و لذا محقق اقدام به تدوین پرسشنامه‌ای نموده است و لذا در راستای رسیدن به اهداف مورد نظر فرضیاتی را تدوین نموده است، این فرضیات شامل:

  فرضیه اول: کارکنان کانالهای ارتباطی دو سویه موجود را کافی می‌دانند

  فرضیه دوم: کارکنان بر این اعتقادند که سازمان برای نظراتشان ارزش قائل می‌شود

  فرضیه سوم: برگزاری جلسات تعاملی بین مدیریت و کارکنان در بهبود روابط کاری موثر است

   فرضیه چهارم: مدیران در جریان تصمیم‌سازی از نظر کارکنان بهره می‌گیرند

  فرضیه پنجم: شرکت برای برقراری ارتباط بین مدیریت و کارکنان را همکارهای مناسبی ارائه داده است در این راستا محقق در فصول پنج گانه به ترتیب ذیل عمل نموده است.

  فصل اول

  شامل مقدمه تعریف موضوع اهمیت موضوع تاریخچه مطالعاتی تاریخچه کارخانه که شامل ساختار سازمانی و پراکندگی جغرافیایی و نکات برجسته سازمان،‌سید کیفیت، کارکنان، جامعه، بازار هدف، ارزشهای سازمانی) بیان مسئله اهداف مطالعاتی اهمیت موضوع فرضیات تحقیق تعریف اصطلاحات

  فصل دوم

  شامل مرور مطالعاتی است که در آن از مباحثی در زمینه EFQM شامل بررسی اجمالی مفاهیم بنیادین سرآمدی در مدل و بررسی اجمالی معیارها در مدل EFQM و نحوه امتیاز دهی به آنها و بررسی اجمالی منطق RADAR و فرآیند کلی ارزیابی در مدل و بررسی اجمالی رهیافتهای مختلف خودارزیابی در مدل و تشریح مفاهیم بنیادین سرآمدی در مدل و معرفی مفاهیم و سطوح مختلف سرآمدی در مفاهیم بنیادین مدل EFQM و آشنایی با حوزه‌ها و معیارهای مدل و تشریح معیارها و زیر معیارها در مدل به انضمام توضیحات تشریحی و ساختار مدل EFQM‌،‌ جایگاه RADAR‌ در مدل تعالی EFQM، اجزاء تشکیل دهنده و تعریف عناصر منطق RADAR، روشهای ارزیابی بر اساس مدل تعالی سازمانی EFQM و با توجه به تدوین و ارائه پرسشنامه‌ای در زمینه اثر بخشی روابط دو سویه آشنایی با ارتبااط، نقش ارتباطات، فرآیند ارتباطات، مبانی و انواع شبکه‌های ارتباطی انتخاب کانالهای ارتباطی، راههای شناخته شده در ایجا دارتباط، خصیصه‌های ارتباط موثر، چک لیست روشهای برقراری ارتباط موانعی که بر سر راه ارتباطات اثر بخش قرار دارد موانع برقراری ارتباط

  فصل سوم

  بررسی وضعیت موجود در شرکت هپکو که در ابتدا سعی بر آن شده است تا با خود ارزیابی و مزایای خود ارزیابی و مراحل عمومی خود ارزیابی و رهیافت‌های خوئد ارزیابی در مدل EFQM‌ آشنا شده و مزایا و ریسک‌های مجود در آن و تعیین نقاط قوت و حوزه‌های نیازمند بهبود و نقش امتیاز دهی و کارت مسیر یاب، نحوه امتیاز دهی حوزه‌های 9 گانه، انحراف ارزیابی، بلوغ رسانی میزان انرژی صرف شده برای خود ارزیابی، فرآیند دریافت جایزه، سطوح تعالی آشنایی کامل ایجاد شود و با توجه به مطالب ارائه شده به موضوع EFQM و بررسی وضعیت EFQM‌در شرکت هپکو و گزارش کمیته داوری دومین دوره جایزه ملی بهره‌وری

  فصل چهارم

  در فصل چهارم به تجزیه و تحلیل داده‌های آماری پرداخت شده است.

  فصل پنجم

  در فصل پنجم به ارائه نتایج و پیشنهادات پرداخته شده است

   

  مقدمه

  سالهای آغازین قرن بیست و یکم سالهایی که بشر متمدن، سال‌ها چشم انتظار رسیدن آن بوده است نوید بخش آسایش نیست و چالش‌های پیش روی انسان‌ها و تمدن‌ها، در این سالها بیش از همیشه تاریخ به چشم می‌آید. کشورها و تمدن‌ها می‌کوشند در آشوب‌ها و دگرگونی‌های نامنتظره‌ای که پیش می‌آید، کمترین زیان را ببینند و بیشترین بهره را نصیب خود کنند، نبردلی آرام و بی وقفه بسوی برتری که در آن پیروزی با قدرتمند ترین‌هاست. بی شک، ثروت ملی و توان اقتصادی یکی از بارزترین عوامل برتری و سرآمدی کشورها در این ساله است و ثروت آفرینی از مسیر عافیت طلبی نمی‌گذرد. پس باید قرن جدید را قرن رقابت ملتها و کشورها دانست و در این میدان پیروزی با هوشمندترین و پرتلاش ترین‌هاست.

  از آنجائیکه کنجگاه‌های اقتصادی و سازمانهای بخش خصوصی و دولتی، موتور محرک اقتصاد ملی هستند، شاید اصلی ترین سئوال پیش روی ملتها این باشد که چگونه می‌توان راه را برای رشد و سرآمدی سازمان‌ها گشود. به نحوی که بتوانند در عرصه رقابت جهانی پیروز شوند؟ کدام دانش و آگاهی می‌تواند زمینه ساز تحول سازمانی و به تبع آن تحولی ملی باشد؟ سئوالی که لسترتارو (Lester Thurow) اقتصاد دان بزرگ آن را اینگونه مطرح می‌کند ملتها، چگونه باید ساختار و سازمان خود را عوض کنند تا فضا و محیطی ایجاد شوند که بذر دانش در آن بروید و ببالد و راه را برای افزایش ثروت ملی بگشاید؟ به همین دلیل چنین به نظر می‌رسد که جستجوی سرآمدی سازمانی، یکی از اصلی ترین چالش‌ها در خود و کلان اقتصادی است.

  مدل های سرآمدی (تعالی) کسب و کار(Business Excellence Models)، پاسخی است به این سئوال که سازمانها برتر چگونه سازمانی است، چه اهداف و مفاهیمی‌را دنبال می‌کند و معیارهایی که بر رفتارهای آن حاکم هستند چیستند. امروزه اکثر کشورهای دنیا، با تکیه بر این مدل جوایزی را در سطح ملی و منطقه‌ای ایجاد کرده اند که محرک سازمان‌ها و کسب و کارها در تعالی، رشد و ثروت آفرینی است. جایزه دمنیک در ژاپن، جایزه بایدریج در ایالات متحده آمریکا و جایزه اروپایی کیفیت [European Quality Award (EQA)] که توسط بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت [European Foundation For Quality Management (EFQM)] ایجاد شده و به مدل EFQM معروف است در سه قطب اقتصادی بزرگ سده اخیر یعنی ژاپن، آمریکا و اروپا اصلی ترین نمونه از این جوایز هستند. در بین این مدلها، مدل EFQM عمومیت و استقبال بیشتری در سطح جهان یافته است و الگویی برای بسیاری کشورهای دیگر در طراحی این جوایز بوده است. از سویی تعدد کشورهای اروپایی که این مدل را پذیرفته اند و سازمانهایی که در شرایط مختلف اقتصادی و اجتماعی در این کشور، با بهره‌گیری از این مدلها به موفقیت دست یافته‌اند، موجب می‌گردد که جذابیت این مدل برای الگو برداری توسط شرکتها و سازمانهای ایرانی بیشتر شود.

  اقدام اخیر موسسات مطالعات بهره وری و منابع انسانی در پایه گذاری جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی (به عنوان متولی اصلی این جایزه از جانب وزارت صنایع و معادن در سطح ملی) گامی‌خجسته در جهت ایجاد یک مدل سرآمدی سازمانی برای ایران و زمینه ساز اشاعه فرهنگ سرآمدی و برتری جویی در بین سازمان‌های ایرانی است. از آنجا که مدل ایرانی تعالی سازمانی از بسیاری جهات به مدل EFQM شبیه و به سوی این مدل همگرا است، آشنایی دقیق با این مدل، برای بسیاری از متولیان سازمان‌ها و کسب و کارهای ایران امروز نیازی چالش برانگیز است.

  مسابقه آغاز شده است موج سرآمدی جویی و تلاش برای دستیابی به تعالی، حرکتی نو به سازمانهای صنعتی بخشیده است به طوری که در نخستین فراخوان جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی در بخش صنعت و معدن ایران (که به همت وزارت صنایع و معادن و توسط موسسات مطالعات بهره وری و منابع انسانی برگزار می‌شود) بیش از یک صد و پنجاه شرکت برتری جویی ایرانی ابراز علاقمندی کرده اند و این موضوع نوید بخش این است که صنعت امروز ایران عطش و نیاز به نوگرایی و نواندیشی دارد. نتیجه این تغییر دیدگاه، جامع نگری و بهره گیری از بهترین دست آوردها در کسب و کار جهانی و هم سنجی با آنها رقابت پذیری در بازار است، بازاری که در هر جای دنیا باشد جهانی است و تعالی در آن شرط بقاست.

  مدل تعالی سازمانی در شرایطی در ایران مطرح می‌شود که در جهان بیش از 70 مدل سرآمدی و 90 جایزه کیفیت وجود دارد که عموما بهره گرفته از مدلهای EFQM و به بالتدریج بوده و به سوی یکدیگر همگرا شده اند.

  مسابقه کیفیت و رقابت پایانی ندارد و مسیر این مسابقه نیازمند نقشه است. شرکتهایی که در فرآیند کسب تندیس‌ها تقدیرنامه و گواهی نامه جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانها شرکت کرده اند به خوبی اهمیت وجود نقشه سرآمدی و دشواری طی این مسیر و گواهی نامه جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی شرکت کرده اند به خوبی اهمیت وجود نقشه سرآمدی و دشواری طی این مسیر را دریافته اند. مدل EFQM تصویری کلان از نقشه‌ای است که هر سازمانی می‌تواند از آن بهره گیرد تا وجوه مختلف مدیریتی و عملیاتی خود را در قالبی یکپارچه و جامع، بهبود و تعالی بخشد.

  باید متذکر به این نکته شد که قریب دو سال است که در شرکتهای ایرانی علاقه وافری برای انجام ارزیابی، چه داخلی و چه بیرونی، بر اساس مدل EFQM مشاهده می‌شود. جریانی که بسیاری از شرکتها را در گیر پروژه‌هایی در این حوزه نموده و رمقی نسبی به وضعیت توسعه نیافته مشاوره مدیریت در ایران بخشیده است. این جریان، یاد آور گذشته نه چندان دور است که استانداردهای سری ایزو 9000 وضعیتی مشابه داشتند. تجارب ناموفق پاره‌ای از سازمانها در استفاده کلیشه‌ای از این استانداردها، برخی را نگران این مساله کرده است که مبادا اتفاقی مشابه برای پروژه‌های تعالی سازمانی رخ دهد و سرآمدی در هیاهوی مدگرایی از یاد برود. آیا این اتفاق خواهد افتاد؟ مدل EFQM سرآمدی را مدیریت ممتاز و برجسته سازمان تعریف می‌کند و پیشاپیش به پویندگان این راه هشدار می‌دهد که طی نمودن این مسیر حتی در مساعدترین شرایط، دشوار است و مگر جز این باید انتظار داشت که تمایز و برجستگی، دستاورد کوششی سخت و مداوم باشد به ویژه برای سازمانهای ایرانی که توسعه یافتگی و قرار گرفتن در کوران رقابت جهانی را که پا به بازارهای محلی ما هم گذاشته است به تازگی تجربه کنند. این یادآوری، نوید بخش سازمانهایی است که منافع کوتاه مدت را در بهره گیری از نام و شهرت مدلهای تعالی می‌جویند.

 • فهرست:

  فصل اول (مقدمات و کلیات)

  مقدمه

  اهمیت موضوع

  تعریف موضوع

  بیان مسئله

  فرضیات تحقیق

  اهداف مطالعاتی

  تاریخچه مطالعاتی

  تاریخچه کارخانه

  تعریف اصطلاحات                                      

  فصل دوم (مرور مطالعاتی)

  بررسی اجمالی مفاهیم بنیادین سرآمدی در مدل EFQM‌

  بررسی اجمالی معیارها در مدل EFQM

  بررسی اجمالی منطق RADAR و فرآیند کلی ارزیابی در مدل EFQM

  بررسی اجمالی رهیافتهای مختلف خودارزیابی در مدل EFQM

  تشریح مفاهیم بنیادین سرآمدی در مدل EFQM

  معرفی مفاهیم

  سطوح مختلف سرآمدی در مفاهیم بنیادین مدل EFQM

  آشنایی با حوزه‌ها و معیارهای مدل EFQM

  تشریح معیارها و زیر معیارها در مدل EFQM به انضمام توضیحات تشریحی

  ساختار مدل EFQM‌‌

  منطق RADAR و جایگاه آن در مدل تعالی EFQM

  اجزاء تشکیل دهنده منطق RADAR

  تعریف عناصر RADAR

  روشهای ارزیابی بر اساس مدل تعالی سازمان EFQM

  مقدمه ارتباطات

  نقش ارتباطات

  فرآیند ارتباطات

   

  عناوین

  جهت جریان ارتباطات

  انواع شبکه‌های ارتباطی

  انتخاب کانال ارتباطی

  راههای شناخته شده در ایجاد ارتباط

  خصیصه‌های ارتباط موثر

  چک لیست روشهای برقراری ارتباط

  موانعی که بر سر راه ارتباطات اثر بخش قرار دارد

  فصل سوم (بررسی وضعیت EFQM در شرکت)

  خود ارزیابی در مدل EFQM‌

  تعریف خود ارزیابی

  مزایای خود ارزیابی برای سازمان

  مراحل عمومی خود ارزیابی

  رهیافت‌های خود ارزیابی در مدل EFQM‌

  رهیافت پرسشنامه

  مزایای رهیافت

  ریسک‌های رهیافت پرسشنامه

  رهیافت نمودار ماتریسی

  مزایای رهیافت نمودار ماتریسی

  ریسک‌های رهیافت نمودار ماتریسی

  رهیافت کارگاه

  مزایای رهیافت کارگاه

  ریسک‌های رهیافت کارگاه

  رهیافت پروفرما

  مزایای رهیافت پروفروما

  ریسک‌های رهیافت پروفرما

  رهیافت شبیه سازی فرآیند اخذ جایزه

  مزایای رهیافت شبیه سازی فرآیند اخذ جایزه

  ریسک‌های رهیافت شبیه سازی فرآیند اخذ جایزه

   

  عناوین

  مقایسه بین رهیافت‌های مختلف و انتخاب مناسبترین روش رهیافت

  تعیین نقاط قوت و حوزه‌های نیازمند بهبود و نقش امیتاز دهی

  کارت مسیر یاب

  نحوه امتیاز دهی حوزه های 9 گانه مدل EFQM‌در کارت مسیر یاب

  جمع بندی و خلاصه ای از روشهای خود ارزیابی

  بلوغ سازمانی و میزان انرژی صرف شده برای خود ارزیابی

  خلاصه روش خود ارزیابی

  سطوح سرآمدی در مدل EFQM‌و فرآیند دریافت جایزه

  سطوح تعالی

  تدوین اظهار نامه EFQM سال 83 در شرکت هپکو

  گزارش کمیته داوری دومین دوره جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمان

  لیست شرکتهای برتر در دومین دورره جایزه 83

  فصل چهارم (ارائه و تجزیه و تحلیل داده ها)

  بررسی میزان اثربخشی وشناسایی کانالهای ارتباطی بین کارکنان و مدیریت

  جهت های ارتباطی

  تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق

  ارائه و تجزیه و تحلیل داده های پرسشنامه

  فرضیه اول

  فرضیه دوم

  فرضیه سوم

  فرضیه چهارم

  فرضیه پنجم

  فصل پنجم (نتیجه گیری و پیشنهادات)

  ارائه پیشنهادات و راهکارها

  منابع

   

  منبع:

   

   

  نجمی ، منوچهر و حسینی ، سیروس . مدل سرآمدی EFQM  از ایده تا عمل بر اساس ویرایش سال 2003 میلادی ، انتشارات روناس ، سال 1382

   

  امیران . ( راهنمای گام به گام سر آمد سازمانی بر اساس مدلهای EFQM )

   

  میرسپاسی ، ناصر . ( مدیریت استراتژیک منابع انسانی و روابط کار )  ، انتشارات میر ، سال 1382 .

   

  رابینز ، استیفی پی ، ترجمه ، پارسائیان ، علی و اعرابی ، محمد ( منابع رفتار سازمانی ) پژوهشهای فرهنگی ، سال 1381

   

  سعادت ، اسفندیار . ( مدیریت منابع انسانی ) ، چاپ مهر ، سال 1380

   

  آذر ، عادل و مومنی ، منصور . ( آمار و کاربرد آن در مدیریت ، جلد دوم ) ، انتشارات سمت ، سال 1378

   

  کاشانی تبار ، شهرزاد . ( بررسی علل توسعه نیافتگی صنعت توریسم در شهرستان کاشان ) ، پایان نامه کارشناسی ارشد ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ، سال1382


موضوع پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, نمونه پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, جستجوی پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, فایل Word پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, دانلود پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, فایل PDF پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, تحقیق در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, مقاله در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, پروژه در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, پروپوزال در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, تز دکترا در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, تحقیقات دانشجویی درباره پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, مقالات دانشجویی درباره پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, پروژه درباره پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, گزارش سمینار در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, پروژه دانشجویی در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, تحقیق دانش آموزی در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, مقاله دانش آموزی در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت, رساله دکترا در مورد پایان نامه مدل سرآمدی EFQM و بررسی میزان اثر بخشی و شناسائی کانال های ارتباطی بین کارکنان و مدیریت

پایان‌نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی – استراتژیک چکیده در این پژوهش به بررسی میزان اثربخشی سازمانی بر اساس شاخص‌های EFQM در شهرداری همدان پرداخته شده است. منظور از اثربخشی بررسی میزان مؤثر بودن اقدامات انجام‌شده برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین‌شده سازمان است. به‌طورکلی، در یک سازمان، محاسبه اثربخشی چندان ساده نیست و شاخص‌ها و روش‌های متعددی برای سنجش و ...

پایان­نامه تحصیلی جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد رشته: مدیریت بازرگانی گرایش: بیمه چکیده در پیشروی به سمت تعالی مشکلات و موانع زیادی آشکار می شوند که این مساله ،اهمیت توجه به ارزیابی را نشان می دهد، ارزیابی عملکرد سازمان به طور جامع در خور اعتماد همواره یکی از دغدغه های اصلی ذینفعان و مدیران سازمان می باشد زیرا ارزیابی عملکرد می تواند باعث آگاهی از میزان پیشرفت در بهبود عملکرد هر ...

پایان نامه تحصیلی جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد رشته :مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی چکیده این تحقیق به دنبال بررسی ارزیابی عملکرد شعب بانک تجارت استان گیلان بر اساس شاخص های مدل تعالی سازمانی EFQM می باشد. پژوهش حاضر از نظر هدف کاربردی و روش گردآوری داده ها توصیفی و از شاخه مطالعات میدانی به شمار می آید. جامعه آماری این تحقیق نیز شامل کلیّه پرسنل بانک تجارت سراسر استان گیلان در ...

پايان نامه کارشناسي ارشد رشته مديريت آموزشي (M.A) سال تحصيلي 93-1392 چکيده         موضوع تحقيق حاضر بررسي رابطه مدل تعالي سازماني (EFQM) و عملکرد آموزش و پ

پایان­نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت صنعتی گرایش صنعتی- مالی چکیده ارزیابی عملکرد باعث می شود که عملیات ارزیابی به صورت بازخورد در اختیار سازمان قرار گرفته و مدیریت را از نقاط ضعف و قوت سازمان آگاه نماید؛ در نتیجه مدیریت سازمان را جهت نظارت و کنترل بهتر و همچنین برنامه ریزی مفیدتر برای آینده و تأمین نیازهای مشتریان جهت تولید و اشتغال یاری نماید. هدف از این پژوهش، بررسی میزان ...

پايان نامه د وره کارشناسي ارشد در رشته مديريت اجرايي (گرايش استراتژيک) شهريور ماه 1391 چکيده: امروزه بنگاه‌هاي اقتصادي کشور در فرايند جهاني شدن و پيوستن به منظومه تجارت جهاني با چالش

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد (M.A ) مدیریت دولتی گرایش : "مالی " بررسی عوامل چالشی سازمان به عنوان یکی از اقدامات مفید و اولیه شناسائی آسیب هاو نقاط ضعف فرایندهای سازمانی برای سازمان‌هایی که به تعالی می اندیشندمیباشد، لذا استفاده از الگوهایی که بتواند ضمن ارزیابی وضعیت موجود سازمانها و تشخیص نقاط قوت و نواحی قابل بهبود، مبنای صحیحی جهت برنامه‌ریزی استراتژیک ایجاد ...

پايان نامه مقطع کارشناسي ارشد رشته : مهندسي صنايع – صنايع تابستان1393 چکيده   زنجيره‌ي‌تأمين مجموعه‌اي از تأمين‌کنندگان، توليدکنندگان، توزيع‌کنند

پايان نامه براي دريافت درجه کارشناسي ارشد ( A..M) گرايش:  منابع انساني زمستان 1390 چکيده با پيشرفت تکنولوژي و پيچيده شدن فعاليتهاي سازماني،به جرات مي توان ادعا کرد که دوران کار فر

پايان نامه براي دريافت درجه کارشناسي گروه مهندسي صنايع سال 1385 چكيده اين تحقيق قصد دارد تا مبحث EFQM را به طور كامل تشريح نموده و با توجه به اهميت معيار كاركنان از توانمندسازها در بحث EF

ثبت سفارش